۳۱۳هزار وبلاگ مهدوی تا نیمه شعبان

موسسه فرهنگی «سروش باران» به منظور گسترش و پویایی وبلاگ های مذهبی در فضای مجازی، طرح ۳۱۳هزار وبلاگ مهدوی را اجرایی می کند.

به گزارش «وبلاگ نیوز» شرایط شرکت در این طرح مطالعه و تکمیل یا ایجاد وبلاگ مخصوص در یکی از موضوعات دینی و مذهبی و به خصوص مهدویت، اتکا به منابع غنی، بهره گیری از ادبیات وبلاگ نویسی، تأثیرگذاری و ارتباط با مخاطب و خلاقیت در ارائه محتوا توسط وبلاگ نویسان اعلام شده است.

علاقه مندان برای شرکت در این طرح وبلاگ نویسی، تا نیمه شعبان سال جاری می توانند با تکمیل فرم ثبت نام طراحی شده در وبلاگ این موسسه، در این طرح شرکت کنند تا در پایان به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا شود.

گفتنی است پیش از این، طرح ۱۰هزار وبلاگ بسیجی به منظور ایجاد موج در فضای مجازی پیشنهاد شده بود که با عدم موفقیت رو به رو شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.
انتهای خبر/.

0 دیدگاه در “۳۱۳هزار وبلاگ مهدوی تا نیمه شعبان

 1. برادران و دوستان! یا این ها نمی دانند ۳۱۳هزار تا چند تاست یا ذره ای از وبلاگ و وبلاگ نویسی نمی دانند و شده اند متولی جشنواره های وبلاگ نویسی!

  1. من هم با عباس موافقم.
   فکر نکنم کلا ۳۰۰ هزار وبلاگ فعال در ایران باشه. حالا تعداد مذهبی ها رو بیا و جدا کن.

  2. ایران با داشتن ۷۰۰ هزار وبلاگ به ترتیب بعد از کشورهای ، آمریکا ، کره ، چین ، ژاپن ، فرانسه ، لهستان و کانادا در مکان نهم جهان قرار دارد و پرشین بلاگ با میزبانی بیش از ۵۲۵ هزار وبلاگ در مکان سیزدهمین سرویس دهنده وبلاگ دنیا قرار دارد .
   به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران، از خبرگزاری موج ، آمار تعداد وبلاگ در کشورهای مختلف جهان از آنجا که بسیاری از کاربران اینترنت ، در سرویس های وبلاگ خارجی نیز برای خود وبلاگ می سازند ، نمی توان به طور دقیق تعداد وبلاگ های موجود در یک کشور را محاسبه کرد اما با امارگیری از موتورهای جستجو و ترکیب این آمار با اطلاعات دیتا بیس های سرویس دهندگان وبلاگ می توان به ارقامی نسبتا دقیق دست یافت .
   در کشور استرالیا هم اکنون ۲۰ هزار وبلاگ فعال وجود دارد . در بلژیک نزدیک به ۱۰۰ هزار وبلاگ وجود دارد . البته این تعداد به دلیل جدایی دو بخش فرانسوی و هلندی کمی متفاوت است .
   بوسنی و هرزگوین با ۳ هزار وبلاگ ، برونئی با ۳ هزار ، کانادا قریب به ۷۰۰ هزار وبلاگ که این آمار نیز به دلیل گوناگونی شدید ملیت ها در این کشور اندکی متفاوت است ، چین نزدیک به ۶ میلیون وبلاگ ، کرواسی ۵۰ هزار وبلاگ ، جمهوری چک ۱۰ هزار وبلاگ ، دانمارک ۱۵ هزار وبلاگ ، فنلاند ۱۰۰ هزار وبلاگ ، فرانسه ۵/۳ میلیون وبلاگ البته مدتی قبل بیزنس ویک این تعداد را ۳ میلیون عدد اعلام کرده بود که به دلیل تفاوت در نحوه آمار گیری است ، آلمان ۳۰۰ هزار وبلاگ ، یونان ۵ هزار وبلاگ ، هند ۱۰۰ هزار وبلاگ که آمار مجله فایننشیال اکسپرس هم در همین حدود است ، ایران ۷۰۰ هزار وبلاگ که البته همه ی این وبلاگ ها فعال نیست اند و تعداد آنهایی که هر چند رو یکبار آپ دیت می شوند در حدود ۴۰۰ هزار عدد است . ۵۲۰ هزار عدد از این تعداد مربوط به پرشین بلاگ ، ۵۵ هزار مربوط به بلاگفا ، ۲۰ هزار عدد میهن بلاگ ، ۷ هزار مربوط به پارسی بلاگ و بقیه متفرقه است ، ایرلند ۷۵ هزار وبلاگ ، اسرائیل ۱۰۰ هزار وبلاگ ، ایتالیا ۲۵۰ هزار وبلاگ ، ژاپن در حدود ۵/۵ میلیون وبلاگ که البته روز به روز نیز بیشتر می شود ، مالزی ۲۰ هزار وبلاگ ، هلند ۶۰۰ هزار وبلاگ ، فیلیپین ۷۵ هزار ، لهستان ۵/۱ میلیون وبلاگ ، روسیه ۴۰۰ هزار وبلاگ ، کره جنوبی در حدود ۲۰ میلیون وبلاگ ، اسپانیا ۵/۱ میلیون وبلاگ ، اکراین ۵۰ هزار وبلاگ ، انگلیس ۵/۲ میلیون وبلاگ البته بسیاری از مردم این کشور در خارج از انگلیس وبلاگ دارند که نمی توان تعداد دقیق آنها را مشخص کرد ، آمریکا ۴۰ میلیون وبلاگ .
   در تقسیم بندی دیگر که بر اساس سایت های ارائه دهنده سرویس وبلاگ تنظیم شده ، سایت Xanga با داشتن ۴۰ میلیون کاربر وبلاگ ، myspace با ۳۰ میلیون ، msn space 18 میلیون کاربر ، Blogger با ۱۵ میلیون کاربر ، cyworld با ۱۳ میلیون کاربر ، sixapart با ۱۱ میلیون کاربر ، PLANET با ۶ میلیون کاربر ، Yahoo blogs korea با ۳ میلیون کاربر و در مکان سیزدهم جهان هم پرشین بلاگ با ۵۲۵ هزار کاربر قرار دارد.
   ۳۱۳هزاریعنی۳۱۳ضربدر۱۰۰۰ آقا میشه اگه بخواهیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *