یک گروه صهیونیستی «توییتر» را تهدید کرد

یک گروه اسرائیلی دست‌اندرکاران توییتر را تهدید کرده است که در صورت مسدود نکردن حساب حزب‌الله در این شبکه، اقدام قانونی و قضایی علیه توییتر به راه می‌اندازد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» به نقل از ایتنا، تلگراف نوشت: مرکز حقوقی اسرائیل موسوم به “شورات هادین” در نامه‌ای به توییتر، مسدود شدن حساب‌های حزب‌الله لبنان، الشباب(شاخه القاعده در آفریقا) و آنچه که این مرکز آنها را سازمان‌های تروریستی خوانده، خواستار شده است.

در این نامه با اشاره به غیرقانونی بودن ارائه خدمات رسانه‌های اجتماعی و دیگر سرویس‌های مرتبط به گروه‌های تروریستی، خاطرنشان شده است که این اقدام توییتر می‌تواند دست‌اندرکاران سایت را در معرض خطر تعقیب کیفری قرار دهد!

نویسندگان این نامه همچنین مسدود شدن حساب توییتری @Almanarnews وابسته به حزب‌الله لبنان را خواستار شده‌اند.

المنار شبکه اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای حزب الله است که رفتاری کاملاً ضدصهیونیستی دارد.

گفتنی است چندی پیش آمریکا شبکه تلویزیونی المنار را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

گفته می‌شود این اقدام آمریکا با فشار لابی‌های صهیونیست صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، پیش‌تر جو لیبرمن رئیس کمیته امنیت داخلی کنگره آمریکا از توییتر خواسته بود حساب شرکت‌های حامی طالبان را مسدود سازد. البته مقامات توییتر با رد این درخواست، گفتند وزارت امور خارجه آمریکا، طالبان را یک سازمان تروریستی به شمار نمی‌آورد.

با این حال باید دید این تهدید از سوی توییتر چه پاسخی در پی خواهد داشت.

“رابرت مرداک” کاربر توییتر شد

هم‌چنین خبرگزاری ایسنا گزارش داد روبرت مرداک، سهام‌دار اصلی شرکت نیوزکورپوریشن ظاهرا به توییتر ملحق شده و در روز اول نظراتی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مسابقه اسکار و استیو جابز ارائه کرده است.

کاربران سایت میکروبلاگینگ توییتر در ابتدا به جعلی بودن حساب کاربری روپرت مرداک که در شب سال نو باز شده، شک داشتند.

اما صحت آن ظاهرا توسط جک درسی، بنیانگذار توییتر مورد تایید قرار گرفته و اعلام کرد که RupertMurdoch@ هم‌اکنون در توییتر است.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *