افتتاح شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

شبکه دانشگاههای مجازی جهان اسلام با حضور قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری و پروفسور عطاء الرحمن، هماهنگ کننده کمیته دائم همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در دانشگاه پیام نور افتتاح شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز»، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در ایران با حضور ۱۹ نفر از سفرای کشورهای اسلامی عضو کمیته دائم همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در دانشگاه پیام نور که منتخب و نماینده تمام دستگاههای علمی و پژوهشی و تحقیقاتی کشور است، مورد بهره برداری قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، راه اندازی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام توسط جمهوری اسلامی ایران در سیزدهمین نشست مجمع عمومی کمیته دائمی علمی و فناوری سازمان کنفرانس اسلامی (کامستک) که فروردین سال ۱۳۸۷ در اسلام آباد پاکستان برگزار شد، به تصویب رسید.

همچنین هدف از راه اندازی شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی است که با ایجاد این شبکه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراکز دانشگاهی کشورهای عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و ضمن به اشتراک گذاشتن توانمندی های موجود، زمینه انجام پروژه های مشترک برای اعضا فراهم خواهد شد.

گفتنی است، دانشگاه هایی که خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی خود را به صورت الکترونیکی و مجازی در حیطه جهان اسلام ارائه می دهند، می توانند در این شبکه دانشگاهی عضویت داشته باشند و این شبکه علاوه بر ارائه خدمات اینترنتی به نشانی IINVU.pnu.ac.ir، دارای امکانات فیزیکی همچون سالن کتابخانه، آمفی تئاتر، استودیو صدا و تصویر و کلاس های مجازی است.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *