سوء استفاده عربستان از شبکه های مجازی در تجاوز به یمن

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایرنا، دکتر عبدالرحمن راجح از فعالان سیاسی یمن که دانش آموخته رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل است ؛ روز چهارشنبه در نشستی با مدیران و سردبیران اخبار خارجی ایرنا؛ با تشریح آخرین وضعیت تهاجم عربستان و کشورهای هم پیمان رژیم سعودی به مردم بی دفاع یمن گفت : باتوجه به قطع سراسری برق در یمن ؛ رژیم سعودی برای اهداف تبلیغاتی و نظامی خود دست به دامن شبکه های مجازی شده است و با ترفندهای تبلیغاتی می کوشد ضمن سرپوش گذاشتن بر فرو رفتن در باتلاق یمن ؛ یاس و ناامیدی را در نیروهای مقاومت مردمی ایجاد کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تحلیل و یا ارزیابی از محتوای پیام های رد و بدل شده در شبکه های اجتماعی در یمن صورت گرفته است یا خیر ؟ گفت: تحلیل محتواهای صورت گرفته از پیام هایی که در شبکه های اجتماعی یمن رد و بدل می شود نشان می دهد که جریان رسانه ای دشمن با استفاده از گستره نفوذ تلفن های همراه در این کشور می کوشد از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری مهم در تحریف اخبار یمن و سمت و سو بخشیدن به تحولات این کشور استفاده کند.

این فعال سیاسی – رسانه ای یمن ؛ گفت : رژیم عربستان با استفاده از فضای مجازی می کوشد تا اذهان و افکار عمومی در یمن بویژه نیروهای مقاومت را منحرف سازد و با القائات خاص خبری و ایجاد هراس و دلهره کند.

وی گفت: به عنوان نمونه هواپیماهای عربستان در تجاوز روزانه خود به یمن که بالغ بر ۷۰ سورتی پرواز می باشد ؛ به تازگی تانکر حامل سوخت را مورد اصابت قرار دادند و با استفاده از شبکه های مجازی اجتماعی و قدرت رسانه ای ؛ این حمله را هدف قراردادن خودروهای حامل تجهیزات نظامی برای نیروهای مقاومت قلمداد کردند.

وی در عین حال از اینکه نیروهای مقاومت مردمی در یمن توان و دسترسی های برای مقابله با جریان رسانه ای رژیم سعودی در تهاجم به یمن را ندارند ابراز تاسف کرد و گفت : فعالیت هرچه بیشتر رسانه های عرب زبان همسو با جریان مقاومت در یمن از جمله رسانه های دیداری و شنیداری ایران می تواند تا حدودی در این خصوص روشنگری کند.

دکتر عبدالرحمن راجح گفت: برغم همه امکانات اعم از رسانه ای و تبلیغاتی و نظامی که عربستان و کشورهای همپیمان و همسوی این کشور در تجاوز علیه مردم بی دفاع یمن به کار بسته است؛ یمن باتلاق نیروهای عربستان خواهد شد و نیروهای مقاومت مردمی تا آخرین قطره خون در دفاع از تمامیت ارضی و آرمانهای خود در مقابل متجاوزین دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “سوء استفاده عربستان از شبکه های مجازی در تجاوز به یمن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.