سکوت انتخاباتی وبلاگ ها؟

انتخابات03رسانه وبلاگ- بي انگيزگي وبلاگ نويسان براي پرداختن به سوژه هاي انتخاباتي باعث شده کانديداهاي اين دوره از انتخابات نيز وبلاگ ها را به عنوان يک رسانه مدرن زياد جدي نگيرند.

وبلاگ نويساني که چهار سال پيش نيز دستي به نوشتن داشتند به ياد مي آورند که آن زمان در بحبوحه انتخابات چه بحث هاي داغ و پرهيجاني در وبلاگ ها جريان داشت و چطور هواداران انديشه هاي مختلف به تشريح دلايل خود براي شرکت يا عدم شرکت در انتخابات مي پرداختند. وبلاگ نويسي چنان به عنوان يک رسانه جدي مطرح شده بود که برخي از کانديداها فرصتي جداگانه را براي ديدار با وبلاگ نويسان و جلب نظر آنان در نظر مي گرفتند اما اکنون بحث هاي انتخاباتي در وبلاگ ها بسيار کم رونق است و آب و تابي ندارد.

برخي از وبلاگ نويسان شناخته شده در طول چهار سال گذشته تغيير رويه داده اند و از سياسي نويسي به اجتماعي نويسي و شخصي نويسي روي آورده اند. گروهي ديگر از وبلاگ نويسان نيز گرچه هنوز دغدغه هاي سياسي خود را حفظ کرده اند ولي به هر دليلي ميلي به پرداختن به بحث هاي انتخاباتي از خود نشان نمي دهند.

شايد دليل کم رونقي موضوع انتخابات در وبلاگ ها را بتوان به رواج شبکه هاي جديد ارتباطي مانند فيس بوک نيز نسبت داد که امکان مراوده و بحث را در فضايي ساده تر در اختيار کاربران قرار مي دهد.

با اين حال برخي از کارشناسان حوزه رسانه مي گويند ممکن است در روزهاي آينده شاهد بروز موجي از بحث هاي وبلاگي درباره انتخابات باشيم اما بسيار بعيد است اين موج به بزرگي موج وبلاگي سال 84 باشد.

به هر حال تب وبلاگ نويسي به عنوان يک وسيله ارتباطي مدرن تا حدود زيادي خوابيده است و ديگر آن شوق و شور براي طرح ديدگاه هاي شخصي در فضاي اينترنت ديده نمي شود. بي انگيزگي وبلاگ نويسان براي پرداختن به سوژه هاي انتخاباتي باعث شده کانديداهاي اين دوره از انتخابات نيز وبلاگ ها را به عنوان يک رسانه مدرن زياد جدي نگيرند.
انتهای پیام/.

مسیح پارسی
سایت هم صدا

  • باسلام…فكر نمي كنم همچين تحليلي درست باشه !مشاهدات نشون ميده كه در شرايطي كه در فضاي حقيقي تبليغات براي نامزدها تا يه تاريخي ممنوعه هوادارانشون وبلاگها رو به فضايي براي تبليغ نامزد مورد علاقشون تبديل كردند.گشتي در فضاي بلاگستون بخوبي اين نظر رو تاييد مي كنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول