حتما باید یک برگزیده گیلانی باشد!

جشنواره امام رضا(ع)یادداشت: یکی از مخاطبان وبلاگ نیوز با ارسال نظری در زیل خبر اعلام برگزیدگان جشنواره وبلاگ نویسی فرهنگ رضوی مطالب انتقادی بیان کرده است که عینا و بدون هیچ دخل و تصرفی در ادامه منتشر شده است.

وبلاگ یا رضی ( http://www.ya-razi.blogfa.com ) که از پارسال تا ۱۵ مهر امسال هیچ تغییری تو وبلاگش ایجاد نکرده بود و هیچ پستی نزده بود ، تو چند روز قالبش را عوض کرد ، پست های جدید ارسال کرد که تاریخشون از فروردین امسال شروع شده در حالیکه تا یک ماه پیش هیچ پست جدیدی نداشت و آخرین پست هاش به پارسال برمی گذشت . حالا اومده تو تابلوی اعلانات وبلاگش نوشته به مناسبت دهه ی کرامت ۱۲۰ مطلب به وبلاگ اضافه کرده و با توجه به اینکه هنوز دهه ی کرامت تموم نشده یعنی تو چند روز ۱۲۰ پست زده که تاریخشون را از فروردین شروع کرده ، یعنی به طور دستی نشون داده که وبلاگ تو این مدت همیشه آپدیت بوده در حالیکه من خودم و چند نفر شاهد دیگه دارم که تا اواسط مهر هیچ تغییری تو وبلاگ نداده بوده و از پارسال به روز نشده بوده .

تازه در شرایط شرکت در مسابقه گفته بودند آثاری که پارسال مقام آوردند امسال نمی تونند شرکت کنند ، حالا اومدند اینا اول هم کردند ، در حالی که پارسال با همین مطالب ششم شده بود . اینم سندش ( http://www.ershad-gil.ir/images/stories/pic4/far252525.jpg ) . یعنی این وبلاگ در سال چند روز رو وبلاگش کار می کنه و برنده میشه . خوبه شاید سال دیگه هم به همین روش اول بشه . البته مطمئناً تا زمانی که جشنواره ی وبلاگ نویسی رضوی در گیلان برگزار میشه باید یه گیلانی مقام بیاره که امسال خداراشکر تعداد به ۳ برگزیده هم رسیده . این آقای علیپور هم که رابطه ی بسیار خوبی با اداره ی ارشاد گیلان داره و خودش به همکاری ارشاد گیلان تو وبلاگ انتظار حجتش مسابقه ی وبلاگ نویسی برگزاری کرد .

میگم بقیه ی هم شهری هاتون وبلاگ نمی نویسند که برندشون نکردید ؟

در ضمن با توجه به اینکه این وبلاگ اصلاً شرایط شرکت در مسابقه را نداشته در مورد مطالبش چیزی نمی نویسم .

مسعود محمد جعفر هم با توجه به اینکه یک وبلاگ نویس حرفه ایه و هم در مسابقه ی وبلاگ نویسی تبیان و هم دو دو دوره ی وبلاگ نویسی تبیان زنجان مقام آورده و امسال اول شده در وبلاگش یعنی نسیم رضوان خوب عمل کرده و موردی برای نقد وجود ندارد .

ولی وبلاگ سوم حتی شرایط شرکت در مسابقه را هم نداشته است :

شرایط شرکت در مسابقه به نقل از http://razaviblog.ir/news/17/default.html :

در بخش شعر و قطعه ادبی حداقل ۲ و حداکثر ۶ قطعه ادبی یا شعر ارسال شود ، همچنین محدودیتی در انتخاب نوع و قالب اشعار وجود ندارد .

با این وجود ، در این وبلاگ ۲۹ شعر وجود داره که در بیش ترشون فقط نام نویسنده وجود داره یعنی بدون ذکر منبع ، احتمالاً این آقا معلم خودش زنگ زده به این شاعر های محترم و گفته یه شعر بگید من تو وبلاگ پست کنم .

و در بخش قطعات ادبی ۱۴ قطعه ی ادبی ارسال کرده که تقریباً هر قطعه ی ادبی که تو سرچ های گوگل پیدا کرده بوده ارسال کرده و بیش ترشون بدون منبع . در ضمن تهمت هم نمی زنم ، خودتون می تونید یکی از خط های هر کدام از قطعات ادبیش را تو گوگل سرچ کنید تا ببینید این قطعه ی ادبی تو چند تا سایت و وبلاگ وجود داره که تاریخ ارسال اونا قبل از تاریخ ارسال پست های این وبلاگه .

از لحاظ فنی و … هم که هیچی نداره و در کل فکر نمی کنم ارزش داشته باشه بیش تر این وبلاگ را نقد کنم .

وبلاگ چهارم : بیش تر به قیافش می خوره لینکستان رایگان باشه ، پس بهتون پیش نهاد می کنم لینک وبلاگ هاتون را توش ثبت کنید .

قطعات ادبی وبلاگش را که دیدم مثل وبلاگ سوم هیچ کدوم از شرایط ( از لحاظ تعداد ) رعایت نشده و فکر می کنم دیگه ارزش نداشته باشه بیش تر نقد بشه ، اما اگه از لحاظ ظاهری نگاش کنیم خوبه ولی ایشون فکر نکردند که بیش تر ایرانی ها از دایال آپ استفاده می کنند و فلش ۱۷۰ کیلوبایتی برای هدر یکم زیاده ؟ حالا من فقط حجم هدرش را گفتم ، می تونید حجم کل صفحه را ببینید . به طور مثال فقط حجم فلش های موضوع قطعات ادبی این وبلاگ ، تاکید می کنم فقط حجم فلش ها ۴۴۰ کیلوبایته .

یه چیز خیلی جالب هم تو این وبلاگ اینه که وقتی وارد صفحه ی اصلیش می شی ( http://gharibebighoroob.blogfa.com ) فکر می کنی سه زبانست ولی ایشون حتی برای خوش کردن دل ما هم در هیچ کدوم از وبلاگ های دیگر که قرار بوده زبان های دیگر این وبلاگ را تشکیل دهند ، یک پست هم ارسال نکرده اند . در ضمن نمی دونم چرا وقتی وبلاگ http://gharibebighoroob-ir.blogfa.com ایشان را می بینم یاد وبلاگ رضوی بلاگ می افتم !؟؟؟؟؟؟؟؟

وبلاگ پنجم هم از لحاظ ظاهری چیزی کم نداره ، ولی بازدید امروزش ۲ بوده که یکیش من بودم و بازدید دیروزش ۳ که حتماً یکی یا دوتاش داورای مسابقه بودند . حالا من یه موضوع را متوجه نمی شوم ، این متنی که تو قسمت نحوه ی داوری آثار نوشته : ” امکان و نحوه ارتباط با اعضاء و بازدیدکنندگان ” این چطور می تونه در مورد این وبلاگ صدق کنه در حالیکه این وبلاگ اصلاً بازدید کننده ای نداره .

البته با برنده کردن این طور وبلاگ ها میشه یه نتیجه هم گرفت ، هدف برگزاری این جشنواره بر خلاف چیزی که در http://razaviblog.ir/news/19/default.html نوشته ، ” اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی با استفاه از فناوری های نوین ” و فکر می کنم هدف این جشنواره فقط راضی کردن سازمان تبلیغاته و خرج کردن بودجه ای که برای این مورد در نظر گرفته شده است . چون اگر اینطور بود که گفتند چطور میشه فرهنگ رضوی را گسترش داد وقتی حتی چند نفر هم نیومدند این وبلاگ برگزیده را ببینند . مثل اینه که بری وسط کویر بزگترین کتابخانه رضوی را افتتاح کنی بعد بگی هدف ما ترویج فرهنگ رضویه . خوب میشه بگید کی تو کویر قراره با فرهنگ رضوی آشنا بشه ؟ البته علاوه بر بودجه ی جوایز سازمان تبلیغات باید یه بودجه ای را هم برای هزینه ی هاست رضوی بلاگ بده که به علت بدهکاری از دسترس خارج نشه .

در مورد وبلاگ ششم هم فکر می کنم اصلاً اشتباه تو این جشنواره شرکت کرده . چون این وبلاگ اصلاً مهدویه نه رضوی که اینا از منوش ، امکاناتش و دعای فرجش میشه فهمید .

در مورد بازدید هاش هم مثل وبلاگ قبلیه و کلاً بازدید امروزش از همین وبلاگ نیوز بوده و بازدیدهای روزهای قبلش برای داورای مسابقه بوده .

البته این وبلاگ از لحاظ امکانات عالیه ، چون دو تا موسیقی داره ، یکی تو بلوک آرشیو ماهیانه و یکی هم تو بلوک لینکدونی ، در ضمن در این دو بلوک امکانات بیش تری را هم می توانید مشاهده کنید . هم چنین می توانید در بلوک آمار و کدهای جاوا هم تو نظر سنجی شرکت کنید .

البته برخلاف چیزی که در وبلاگ های قبلی مورد نقد قرار گرفت در مورد تعداد اشعار و … ایشون سعی کرده در سال اصلاح الگوی مصرف کمترین استفاده را از فضای اینترنت و وبلاگ خود کند و مبلغ قبض تلفن را هم تا حد زیادی کاهش دهد چرا که همه ی اشعار خود را در یک پست ارسال کرده و کلاً وبلاگ را با ۱۵ پستی که در تیر زده است برنده ی جشنواره کرده است . مثل این که این نویسنده ی عزیز نحوه ی داوی آثار را مطالعه نکرده است ” به روز رسانی دائم وبلاگ ” البته می توانست به رسم دیگران تاریخ پست هایش را از تیر به مهر یا آبان ۸۸ انتقال دهد که فکر می کنم باید یه تماسی باهاش برقرار کنم و آموزش های لازم را بهش گوشزد کنم . در مورد کدهای اشتباهی هم که به دلیل ویرایش ناشیانه این قالب صورت گرفته چیزی نمی شه گفت ، چرا که چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است .

وبلاگ هفتم هم که در اولین اقدام کپی رایت قالب را تغییر داده و به جای آدرس ( http://www.shiatheme.ir ) نام و آدرس خودش را قرار داده ، البته شیعه تم هم در یک اقدام حرفه ای لینک خودش را بالای وبلاگ قرار داده که قبل از لود شدن فلش هدر قابل مشاهده است .

در بخش عکس های این وبلاگ هم شرایط بخش عکس جشنواره یعنی ” بخش عکس : کیفیت – کادر بندی – زیبایی شناسی – محتوا – تولیدی بودن اثر ” رعایت نشده است ، چرا که نه از کادر بندی خبریست ، نه از زیبایی شناسی و نه تولیدی بودن . فقط در یک اقدام عجیب استفاده از Thumbnail را بی خیال شده و هرچی عکس بزرگ بوده گذاشته تو صفحه و دستورالعمل استفاده از عکس ها را اینطور اعلام کرده : ” لطفا برای دیدن عکس ها در اندازه واقعی بزرگ کلیک راست کرده و ویو بیکچر را بزنید. ”

اما وبلاگ هشتم و آخر : با اولین ورود میشه فهمید که نویسنده دختره ، چرا که زمینه ی وبلاگ مشکیه ولی فکر می کنم ایشون فراموش کردند جشنواره به مناسبت میلاد امام رضاست نه شهادت ایشان . ایشان هم کپی رایت قالب را حذف کردند ولی خودشون را به عنوان طراح قالب معرفی نکرده اند که جای تقدیر داره . البته با توجه به شرایط داوری ” طراحی قالب متناسب با موضوع جشنواره ” من ربط این قالب را به موضوع جشنواره متوجه نشدم .

در مورد مطالب کار شایسته ی تقدیر ایشان که در وبلاگ های دیگر مشاهده نشد ، قرار دادن لینک منبع مطالبه ولی فکر نمی کنم درست باشه که تمامی مطالب را از سایت های مختلف در وبلاگ قرار داد ، چون این آسون ترین کاره و هیچ تاثیری در ترویج فرهنگ رضوی ندارد ، چرا که با این کار این مطلب در چند وبلاگ و سایت وجود خواهد داشت که سبب کاهش رتبه ی آنها در گوگل ( به علت تکراری بودن مطلب ) می شود و نتیجه ی عکس خواهد داشت .

در کل هم از این نحوه ی داوری میشه چند تا درس گرفت برای شرکت در مسابقه های آتی :

۱- تا می تونید تاریخ پست هاتون را عوض کنید و اگه از الان شروع می کنید به وبلاگ نویسی یه چند تا پست برای چند سال قبل و چند سال بعد هم ارسال کنید

۲- شرایط شرکت در مسابقه و نحوه ی داوری آثار را اصلاً مطالعه نکنید که وقتتون را هدر داده اید و فقط گمراه می شوید .

۳- به اهداف جشنواره توجه نکنید و فقط هدف خودتون یعنی برنده شدن را مد نظر بگیرید .

۴- اجازه دارید از هر سایتی که دلتون خواست مطلب بدزدید و با نام خودتون ثبت کنید .

۵- تا می تونید مخالف شرایط جشنواره ی مورد نظر عمل کنید تا شانس مقام آوردنتون بیش تر بشه .

۶- حتماً چند تا وبلاگ دیگه برای خودتون با همون نام ولی با پسوند -ar و -en بسازید و همه جا لینک بدید که زبان های دیگر وبلاگ اینا هستند ولی نیازی نیست توشون پست بزنید ، البته می توانید در هر کدام یه پست با متن ” السلام علیکم ” و یا ” Hello ” بزنید که همه بفهمند این وبلاگ فارسی نیست .

۷- خودتون را هم شهری برگزار کننده های جشنواره معرفی کنید . مهم نیست تو اون شهر ساکن نیستید ، بگردید دنبال یه فامیل که تو اون شهر باشه و شماره ی اون را در زمان ثبت نام بدید . البته می تونید برای اطمینان بیش تر در زمان برگزاری جشنواره یه خونه تو شهری که جشنواره برگزار میشه اجاره کنید تا شانس شما برای برنده شدن ۹۰% افزایش پیدا کنه .

۸- سعی کنید قالب زیبایی را پیدا کنید و با تغییر کپی رایت اونو به اسم خودتون ثبت کنید .

۱۶ comments

 • سلام.

  برای وبلاگ نیوز متأسفم که نظرات کاربران رو بدون بررسی به عنوان مطلب اصلی در سایت قرار می دهد.

  و با آبروی عده ای که حتی کمترین ارتباطی با آن ندارند بازی می کند.

  متاسفم …

  http://ya-razi.blogfa.com/post-157.aspx

 • علی

  منم با ایشون موافقم…دلیلاش کاملا مستند بود
  مثلا اینکه شرکت کننده ها نباید در سالهای گذشته حائز رتبه شده باشند (حالا نفر اول هی بیاد تو وبلاگش از خودش دفاع کنه،اصلا اولین شرط ر و نداره)
  اینکه نغر اول هم حتما باید گیلانی باشد، کاملا برای همه اثبات شده است
  در کل انشالله که در داوری ها حق خوری نشده باشه وگرنه باشه برای قیامت

 • ؟

  سلام
  ممنون از درج این دیدگاه .
  ببخشید که در مورد تایید نشدن نظرم کمی تند رفتار کردم .

 • یه بنده خدا

  سلام به عزیزی که این انتقاد رو بیان کرده .

  شما کدوم جشنواره رو در نظر داری که توش این مسائل رعایت شده باشه ؟؟؟؟

  از اون تیبان زنجانش گرفته تا طلیعه ظهور همش همینجوریه ربطی هم نداره که کدوم شهر برگذار کنه دانشگاها بومی سازی دارن بعد جشنواره ها نداشته باشن ؟؟؟

  زیاد حرص نخورید تا بوده همین بوده ربطی هم نداره که در کدوم شهر یا استان بوده باشه . پارسال به توقعی گیر داده بودید امسال به علیپور .

  هدفتون رو آخر نفهمیدم نوشتن برای پوله یا اهل بیت ؟؟؟؟

 • با سلام

  من خودم يكي از شركت كننده ها هستم كه با زحمات زيادي كه كشيدم برنده نشودم ولي باز اين تخريب رو جائز نمي دونم كه بيايندو ايطور صحبت كنند و همه رو تخريب كنن …

  يه سوال برام پيش اومد كه از 7 وبلاگ انتقاد شديد شد ولي اقاي مسعود محمد جعفر نفر دوم شدن وبلاگ نويس حرفه اي ؟

  اگر بخواييم حساب كنيم ايشون قالبشون از سايت نسيم رضوان هست و حتي لوگوي ايشون هم از نيسم رضوان هست حتي تو مسابقه تبيان زنجان هم همه طراحي قالبش كپي سايت ويژه نامه رهپويان شيراز بوده … و مطالبشونم كه بيشتر از تبيان ….

  من برام سوال پيش اومده كه اقاي عليپور ؛ اقاي حسين كفايتي ؛‌اقاي سهيل كيواني به اين خوبي كار كردن و اثري توليدي بجاي گذاشتن و زحمات زيادي كشيدن كه من در جرريان هستم ..

  درست داوري بد بوده ولي زحمات اقاي عليپور و غروب بي غريب رو نبايد ناديده گرفت ….

  و با تخريب كردن كاملا مخالفم …. چون منم زحماتم بي نتيجه موند ولي تخريب اونم تخريب وبلاگ هاي رضوي كار قابل قبولي نيست …

 • مسافر

  دوست عزیز اگه وبلاگ نفر اول مشکلی نداشت که برای کسی فرقی نمی کرد از کجا باشه !
  آخه وبلاگهایی با امکانات بسیار عالی بودن ؛ قالب اختصاصی ؛ و پر محتوا بودن که انتخاب نشدن یا اول نشدن !

  – وبلاگ رضوی اول کشور در چهارمین سال جشنواره از یک قالب دستکاری شده استفاده کنه !
  (یک قالب اختصاصی نتونه طراحی کنه ! )

  – مطالبش بعد از یک سال بروز شده باشه !
  (تو کمتر از یک ماه در زمان تمدید مسابقه – فقط 154 پست ارسالی !! در صورتی که وبلاگ چهارم 401 پست ارسال داره !!!!! )

  – امکانات خاصی هم نداره !
  (مثل موبایل اسلامی ؛ گالری عکس ؛ طراحی رایگان ؛ رادیو که در بسیاری از وبلاگها قبل از این وبلاگ استفاده شده ! در صورتی که وبلاگ چهارم امکانات بروز زیادی قرار داده … )

  پس به چی امتیاز دادن ؟
  با کلی ارفاق می تونست وبلاگ سوم یا چهارم باشه !

 • نکته سنج

  نقد وبلاگ نفر اول
  -این وبلاگ در دوره گذشته مقامی کسب کرده بود و از آبان سال گذشته تا پایان مهر ماه هیچ دستی به وبلاگ نزده بود !
  در کمتر از یک ماه قالب وبلاگ عوض شده و یک قالب که بطور رایگان در سایت گل نرگس قرار داده شده بود استفاده کرده البته با دستکاری هایی !
  – نام خود را به عنوان طراح و چند روز بعد به عنوان ویراستار عوض می کنه ! (ظاهرا طراح قالب مطلع شده بود)
  -در ادامه از چند امکان به عنوان خدمات در وبلاگ خود استفاده می نماید مثل موبایل اسلامی – طراحی رایگان – گالری تصویر – حدیث نگار و رادیو که در دیگر وبلاگها قرار داده شده بود . فقط اسم بعضی قسمت ها عوض شده بود که در مقابل امکانات وبلاگ چهارم حرفی برای گفتن نداشت !
  -مطلب وبلاگ هم در کمتر از دو یا سه شبانه روز به 154 مطلب تغییر پیدا کرد که بعضی از مطالبی که در صفحه اول است در سال گذشته قرار داشت فقط عکس های گرافیکی عوض شده با تاریخ مطلب ؛ اما جالب اینجاست که آرشیو مطالب از آذر 87 تا آبان 88 روز نشون میده که بروز بوده !! خودتون قضاوت کنید …!

  و در عین ناباوری مقام اول رو بهش دادن !

  -در مورد وبلاگهای برگزیده دیگه که هیچ حرفی ندارم چون من فکر می کنم با توجه به وبلاگ اول مجبور شدن بقیه وبلاگ ها رو بچینن (کار سختی پیش رو داشتن !)
  -وبلاگ غریب بی غروب رو چهارم کردن که به وبلاگ اول نزدیک نباشه و جای حرف و حدیثی هم نباشه !
  -یک سری از وبلاگ هارو که بطور کل حذف کردن !
  -اسامی وبلاگ های برتر و ادرس اون ها رو قرار ندادن که مبادا این عمل ناجوان مردانه زیر سئوال بره !

  “” در انتها متاسفانه دبیرخانه جشنواره سعی کرد که این جشنواره به عنوان ابزاری برای تقدیر از گیلانی ها باشه !

 • بابک

  وبلاگ نفر اول نه از نظر محتوا قوی بود نه فنی !
  پس چطور میشه اول شده باشه ؟

  وبلاگ های دیگه رو کار ندارم ولی وبلاگ اول زیره ذره بین هست . عجیب اینجاست که این وبلاگ خیلی خیلی ضعیف بوده !
  اگه کارش درست بود که کسی نمی گفت از کدوم استانه !

 • آشنای غریب

  با سلام.

  این دوست معترض چرا از نفر دوم صحبتی نکرده در صورتی که وبلاگ نفر دوم نه تنها به صورت کامل کپی سایت نسیم رضوان است بلکه تمامی مطالب آن از سایت تبیان و حتی تصاویر آن بودن ذکر منبع از تبیان استفاده شده است.

  امکانات هم که ندارد !!!!

  چطور دوم شدند؟؟؟؟

  فکر نمی کنم شکی باشه که نویسنده یادداشت خود نفر دوم باشه!!!

 • يك وبلاگ نويس

  سلام
  دوستان عزيز من هم ايراداتي دارم.
  وقتي به شمارشگرچند وبلاگ شركت كننده، دقت مي كنم فقط روزهاي 2 و4 آبان از سايت مسابقه به وبلاگها براي داوري سرزده اند آنهم فقط از صفحه اول .(ورودي از رضوي بلاگ ،سايت جشنواره)
  دوم اينكه متاسفانه استاني كه برگزار كننده اين جشنواره ملي است بايد سايت كامل وجامع با پشتيباني كاملي داشته باشد اما سايت مسابقه در طول اين مدت فقط 3 الي 4 بار به روز شده وهيچ اطلاعاتي هم در مورد وبلاگها در آن وجود ندارد.
  فقط 5الي 7 نفر در آن نظر داده اند وامتيازات داوري وآدرس وبلاگهاي شركت كننده وحتي وبلاگهاي برتر وجود ندارد.وجالب آنكه خبر اختتاميه و ليست برندگان در آنموجود نيست.
  بيش از يك ماه هم سايتشان مشكل داشته وباز نمي شده است.
  من نمي دانم روي چه حسابي ديجيتالي ترين بخش جشنواره بين المللي امام رضا
  وبه جرات مي توانم بگويم كه بيشتر اعضاي دبيرخانه آن آشنايي خوبي با وبلاگ و وبلاگ نويسي ندارند.
  به هر حال شما هدفتان چيز ديگري باشد.
  ضمن اينكه با حرفهاي شما موافقم .در رشت استقرار يافته وتداوم داشته است.

  بايد روند اين دبيرخانه اصلاح شود وخود را پاسخگو بداند وضمن شفاف سازي در مورد سوالهاي پيش آمده بتواند شركت كنندگان را اقناع كند ويا حداقل تلاشي در جهت پاسخ منطقي به آنها بعمل آورد.
  متاسفانه طبق تحقيق من از بعضي شركت كنندگان ،حتي ايميلي براي دعوت از شركت كنندگان در مراسم اختتاميه ارسال نشده واطلاع رساني در اين زمينه وحتي دعوت همگاني در سايت جشنواره وجود ندارد.
  وبلاگ نويس مذهبي واقعي ،مزدخود را جاي ديگري مي گيرد،ضمن آنكه اين گونه وبلاگها مانند يك باقيات الصالحات است.
  هرچند شايد اگرشما هم برنده جشنواره شده بوديد به نوعي خود را محق مي دانستيد ولي به هر حال اين چيزي از مسوليت دبيرخانه جشنواره و داوران آن كم نمي كند.
  موفق باشيد

 • مهر هشتم

  انتقادي در مورد نتايچ اعلام شده چهارمين جشنواره وبلاگ نويسي امام رضا

  با سلام به همه شما دوستان عزيز تلاشگر هم وبلاگي وزحمتكش خودم در عرصه وبلاگ مخصوصا وبلاگهاي در خصوص امام رضا نتايچ چهارمين جشنواره وبلاگ نويسي امام رضا اعلام شد متاسفانه انتقادهاي زيادي در ارتباط اعلام نتايج وجود دارد از همه مهمتر وبلاگهاي است كه از نظر محتوا ضعيف وبخصوص خودشان از نظر قالب كسي هم حريفشان نيست دوستان عزيز اين غرور بيجا است كه حريف ندارند امروز كه با اداره ارشاد گيلان تماس گرفتم دوستان مي گفتند اين وبلاگها حرف ندارند در صورتي كه اين همان غرور بيجا ست دوستان اگر انصاف بخرج مي دادند وبخصوص خودشان كمي وقت مي گذاشتند وبلاگي كه از 31 شهريور كارش را شروع كرده با وبلاگي كه از 2سال ويا 3 سال فعاليت دارد مطمئنا فرقهاي وجود دارد و بي انصافي است به وبلاگي كه از 31 شهريور شروع كرده وبيشتر مطالبش كپي وپست مطالب وبلاگهاي ديگر است رتبه بدهند وحتي از نظر قالب وبلاگ شلوغ كار شده واز نظر رنگ بكار رفته در وبلاگ نشان مي دهد بيشتر براي روز شهادت قالب آمده شده تا روز ولادت باسعادت امام رضا و اينكه وفقط اسم دوستان معرفي شده نه آدس وبلاگشان اداره ارشاد اسلامي گيلان در اين ارتباط تلفني گفتند كه آدرس وبلاگها را برايتان فكس مي كنيم دوستان سوال اينست اين چه طرز اعلام يك برنامه است و مشكلا ت ديگر واين كه دوستان اداره ارشاد انتقادها را نمي پذيرند واقعا جاي تامل دارد جشنواره اي كه بايد بيشتر به بعد علمي ومحتوا وفني توجه داشته باشند متاسفانه ……

 • محمود

  پارتي بازي خوبي است واقعا زحمت كشيدند خوب است پارتي بازي همه جا بدرد آدم ميخوره مخصوصا اگر جشنواره امام رضا باشه اون توي خود شهر گيلان كه ميزبان برنامه است مخصوصا اون هم آقاي عليپورباشه واقعا دوستان شما خسته نباشند ما كه به حق امام رضا راضي نيستيم هر جور خود مي دانيد توي اين جشنواره كه مال امام رضاست برادر عزيزم نبايد پارتي بازي باشه دوستان اگر راست مي گفتند حداقل آدرسهاي وبلاگها را مي زاشتن كه حداقل اسم حميد رضا علپور ودوستان ديگري كه از گيلان به شكلي خود در دبيرخانه هستند اسمشون اينجوري تابلو نميشد در كل اصلا از نتيجه كه توش پارتي بازي باشه حالم بهم مي خوره

 • يه منتقد حرفه اي

  واقعا براي جشنواره وبلاگ نويسي امام رضا متاسفم كه ميان وبلاگ يارضي يه بار ديگه اول ميكنن
  جانب داري تا چه قدر؟
  وبلاگ هاي ديگه اي هم كه برنده اعلام كرده بودن واقعا ارزش نداشتن
  ان شاالله اون جايزه اي كه برنده شديد حلالتون نباشه

 • ؟

  آقای امیرحسین مدیر http://www.emamreza110.blogfa.com
  من انتقاد شما را دیدم .
  ببینید من در هیچ مورد از وبلاگ یا رضی حرف نزدم ، چون اعتراضی به قالب و مطالبش ندارم . من به خودش هم گفتم ، مشکل من اینه که اینا اعلام کردند برندگان پارسال نمی تونند شرکت کنند اون وقت اومدند نفر ششم پارسال را اول کردند . در ضمن ایشون تا 15 مهر هم هیچ تغییری تو وبلاگشون نداده بودند . من بهشون گفتم که می تونستید یه وبلاگ جدید بسازید ولی باز هم نیاد و تاریخ پست ها را به دروغ طوری تعیین کنید که همه فکر کنند همیشه به روز بوده ، چون وبلاگ ایشون از مسابقه ی پارسال به روز نشده بود .
  اما گفتم که در کیفیت وبلاگش شکی نیست و حتی خود شما هم از مطالبش استفاده کردید و خیلی وبلاگ های دیگه را هم دیدم که این کار را کردند .
  اما من این نقد را نوشتم ، چون خودم و دو نفر دیگه که از دوستان نزدیکم هستند برای این مسابقه خیلی زحمت کشیدیم ، روی قالب و مطالب کار کردیم و همیشه وبلاگ هامون آپدیت بود و بازدید روزانه و نظرات زیادی هم داشت طوری که حتی یکی از برگزیدگان همین مسابقه هم از وبلاگ من قسمت هایی را کپی کرده بود .
  اما در مورد نسیم رضوان که برای آقای محمد جعفر است ، اول بگم که من با ایشون نسبتی ندارم و فکر نکنید پارتی بازی کردم ، بعد بگم بله ، ایشون قالبشون برای نسیم رضوانه ولی همین طراحی قالب به شکل نسیم رضوان هم کلی کار می بره ، مثل اینه که یکی قالبش شبیه تبیان باشه بگید قالب تبیان را برداشته ، الان خیلی وبلاگ نویس ها هستند که قالبشون را از روی قالب سیستم های مدیریت محتوایی مثل نیوک طراحی می کنند . مهم در وبلاگ ایشون اینه که قالبشون جذابیت داره ، برای پست ها عکس طراحی کردند . اما در مورد کیفیت پست ها ، ببینید چون 4 ساله که جشنواره ی امام رضا (ع) برگزار میشه مطالب تکراری زیاد شده ولی ایشون مطالب خوبی را گلچین کرده اند و مهم تر اینه که برای این مسابقه زحمت کشیدند . چون من خودم از زمانی که ایشون شروع کردند ، مطلع شدم ، بازم می گم نسبتی نداریم ، تو یکی از پست های یکی از وبلاگ های من نظر داده بود که از اون موقع داره خوب کار می کنه و آپدیت می کنه .
  البته باز هم جای نقد داره ولی خلاف قوانین مسابقه عمل نکرده .
  مشکل من این نیست که چرا من را برنده نکردند ، مشکلم اینه که همه ی وبلاگ های برنده شده تو مسابقه یک یا چند مورد خلاف قوانین و شرایط مسابقه داشتند که در پست گفتم در صورتی که من و دوستانم هیچ یک از این موارد را نداشتیم .
  و باز هم می گم که اگر وبلاگ هایی مثل وبلاگ نسیم رضوان که خلاف قوانین عمل نکرده ، برگزیده شده بودند هیچ اعتراضی نبود .

 • ؟

  ببخشید فکر می کنم این مطلب من باعث شده برای آقای محمد جعفر که نویسنده ی نسیم رضوانه مشکل ایجاد بشه .
  ببینید دوست عزیز ( آشنای غریب ) جایزه ی نفر اول تا سوم یکی بوده و فکر نمی کنم کار عاقلانه ای باشه که ایشون بیاد این کار را بکنه .
  این کار من بوده که اگه خواستید ای میلتون را بدید با هم حرف می زنیم و باز هم می گم من یه نفرم که در مسابقه مقام نیاورده و خواهشاً به برندگان توهین نکنید ، چون می بینید که من هم در مطلب هیچ توهینی نسبت به کسی نداشتم .

 • سلام دوستان هم بلاگی واقعا برای دبیرخانه جشنواره امام رضا هم متاسفم هرچی صحبت کردیم با دوستان متاسفانه وعدههای سر خرمن می دهند از خانم سرو آزاد به عنوان مسئول دبیر خانه تا دوستان دیگر مخصوصا دوستان محترم گیلانی ولی حقیقت چیز دیگری است داوری از بعد فنی ومحتوایی مخصوصا بسیار بد بود انتقادهای زیادی در این چند روز بعد از اعلام نتایج شده که اغلب هم وارد است ولی متاسفانه دوستان پذیرا نیستند و می گویند بررسی می کنیم شما خود قضاوت کنید وبلاگ ضعیف که قالب وبلاگ ولوگو اختصاصی ندارن واز نظر محتوایی مطالب ضعیف و موضوع بندی ندارند نام نویسنده مطالبشان مشخص نیست وبیشتر مطالبشان کپی پست است وبماند که نتایج به یکباره کذایی اعلام می شودوبماند که …. واقعا بی انصافی است که زحمات دوستانی که در این مدت زحمت کشیدند که بتوانند کار خوبی ارائه دهند اینگونه موجب بی مهری واقع شوند مثل مهرهشتم وحتی بهتر از مهرهشتم نمونه این وبلاگ ها کم نیستند گنبد طلائی امام رضا و وبلاگ غریب بی غروب و شمس توس …. واقعا چرا آقای وزیر ارشاد اسلامی جناب آقای حسینی جناب آقای جعفری مدیر کل ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی جناب خانم سرو آزاد مسئول محترم دبیر خانه هفتمین جشنواره امام رضا وجناب آقای پور عیسی مدیر کل ارشاد اسلامی گیلان ودبیر چهارمین جشنواره وبلاگ نویسی امام رضا (که واقعا باید به خاطر این بی انصافیها در داوری از شما تشکر وقدردانی شود )سوال است که چرا واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟……….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول