خیلی زود شاهد حمایت ها و ایده های خوب وبلاگ نویسان بودیم

حرکت های وبلاگی- محمد رضا باقری، آغاز کننده جنبش وبلاگی “معصومی نژاد را آزاد کنید” از فعالیت ها و شیوه های جدید حمایتی این جنبش در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» محمد رضا باقری نویسنده وبلاگ “بیا تا برویم” و همچنین آغاز کننده جنبش وبلاگی “حمایت از معصومی نژاد” در رابطه با اسقبال وبلاگ نویسان از این حرکت وبلاگی به خبرنگار وبلاگ نیوز گفت: در همان روز های آغازین این حرکت وبلاگی، موج بسیار بزرگی در میان وبلاگ نویسان ارزشی و متعهد ایجاد شد و وبلاگ نویسان به سرعت، از این حرکت حمایت کردند.

وی افزود: بعد از این که خبر حرکت مجازی در وبلاگ ها و سایت های معتبر خبری منتشر شد، خیلی زود شاهد حمایت ها و ایده های جدید وبلاگ نویسان بودیم. به عنوان مثال بعضی از وبلاگ نویسان، متن موجود در وبلاگ جنبش را به دو یا سه زبان بین المللی ترجمه می کردند و در وبلاگ خود قرار می دادند.

محمد رضا باقری در پاسخ به این سوال که آیا جنبش وبلاگی “حمایت از معصومی نژاد” ایده ای برای بین المللی کردن این حرکت مجازی دارد گفت: انشاءالله برنامه آینده ما این خواهد بود که با در اختیار قراردادن یک لیست از آدرس های پست الکترونیک سفیران و مسولین درجه یک کشور ایتالیا، از وبلاگ نویسان دعوت کنیم تا با ارسال پست های الکترونیکی،علاوه بر حمایت از خبرنگار ایرانی، اعتراض خود را به آنها اعلام نمایند.

هم چنین این وبلاگ نویس درباره موضع غالب وبلاگستان فارسی گفت: بعضی از وبلاگ هایی که در اکثر صحنه ها مخالفت نشان می دادند و جبهه مخالف می گرفتند،این بار از این حرکت وبلاگی دفاع کردند، زیرا این علاوه بر ایرانی بودن آقای معصومی نژاد، حرفه خبرنگاری او نیز مطرح است و دقیقا هدف ما از ایجاد این جنبش وبلاگی، شفاف سازی قضیه خواهد بود.

باقری درباره وبلاگ نویسانی که در این موضوع حق را به دولت ایتالیا می دهند این طور گفت: با توجه به مشاهده نوشته های بعضی از وبلاگ نویسان مخالف این حرکت، که البته تعداد آنها نیز بسیار کم است، متوجه شدیم که موضوع دستگیری خبرنگار ایرانی در کشور ایتالیا برای آنها روشن نشده است و هیچ گونه شفاف سازی برای آنها انجام نشده است.

لازم به ذکر است که حمید معصومی نژاد از خبرنگاران باسابقه و حرفه ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که به دلیل گزارشات افشاگرانه اخیرش از اوضاع وخیم اقتصادی و سیاسی ایتالیا و مفاسد برلوسکونی، مورد غضب دولت ایتالیا قرار گرفته بود و چندی پیش توسط نیروهای امنیتی ایتالیا دستگیر شد و تا کنون هیچ خبری از وی در دست نیست.
انتهای خبر/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول