فضاي مجازي ابزار اساسي مقابله با جنگ نرم است

دبير كميته ساماندهي فضاي مجازي و رسانه خراسان جنوبي گفت: فضاي مجازي و اينترنت براي مقابله با جنگ نرم بسيار مؤثر است.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از روابط عمومي اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان جنوبي، محمد مطهري‌فر مدير‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در جلسه كارگروه فرهنگي كميته ساماندهي فضاي مجازي و رسانه خراسان جنوبي ضمن مهم برشمردن اهداف اين كميته اظهار داشت: از موثر‌ترين و كارآمد‌ترين ابزارهايي كه بتوانيم در برابر جنگ نرم در اين برهه از زمان استفاده كنيم اينترنت و فضاهاي مجازي است كه حرف نخست را مي‌زند.

وي برقراري نظام مديريت هماهنگ و جامع در حوزه فضاي مجازي، جلوگيري از موازي كاري، نهادينه‌سازي فرهنگ استفاده از اينترنت، آموزش و هدايت كاربران براي استفاده صحيح از فضاي مجازي، مديريت ظرفيت‌هاي موجود و توليد محتوا در اينترنت، افزايش امنيت و كاهش آسيب‌پذيري جامعه از اين شبكه، افزايش تعداد وبلاگ‌ها و وب سايت‌ها و نظارت بر آنها و افزايش دانش و مهارت مربيان پرورشي، اساتيد دانشگاه، روحانيان، خانواده‌ها، دانش‌آموزان و دانشجويان را برخي از اهداف كميته ساماندهي فضاي مجازي و رسانه دانست.

دبير كميته ساماندهي فضاي مجازي و رسانه خراسان جنوبي ادامه داد: در سفر سوم رئيس جمهور به استان برنامه ارتقا و توسعه اين كميته با اهداف ترسيم شده با بيش 60 طرح جامع به كارگروه فرهنگ و هنر ارائه شد كه مورد تصويب قرار گرفت.

سعيد كسرائي، مسئول دبيرخانه كميته ساماندهي فضاي مجازي خراسان جنوبي نيز تصريح كرد: كارگروه فرهنگي كميته ساماندهي فضاي مجازي يكي از مصوبات شوراي سياست‌گذاري اين كميته بوده كه با هدف بحث و تبادل نظر براي مهندسي فرهنگي در حوزه فضاي مجازي و تهيه طرح‌هاي جامع فرهنگي تدوين شده است.

حجت هاشمي، معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه بيرجند نيز با بيان اينكه در اين حوزه نياز به شتاب است، گفت: هرچه ديرتر به اين مقوله پرداخته شود آسيب‌هاي بيشتري متوجه جامعه مي‌شود كه شايد كنترل و بازسازي را مشكل‌تر كند.

در پايان چند نفر از اعضا شركت‌كننده در اين جلسه با بيان ديدگاه‌ها، نقطه نظرات و برنامه‌هاي قابل اجرا در قالب اين كارگروه بر تشكيل منظم و حداكثري اين كارگروه تاكيد كردند.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول