وب 2 تنها در فضای وبلاگ ها استفاده شده است

استاد دانشگاه علم و صنعت گفت: وب۲ یک وب تعاملی است که براساس افزایش دانش مخاطبان ارایه شده است، درحالی که از این فناوری درکشور تنها در وبلاگ‌ها استفاده شده و از این مفهوم دوری گزیده‌اند.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ایرنا علی اکبر جلالی گفت: وب 2 وب تعاملی و دوسویه است و کاربران به راحتی در آن در صورتی که اجازه عمومی داده شده است می‌توانند دخالت کنند و متن نوشته شده در آن را در صورتی که اجازه عمومی داده شده باشد می‌توانند عوض یا به روز کنند.

وی افزود: مثال مشخص از وب ‪2، ‬پایگاه ویکیپدیا است که در آن مطالبی از موضوعات مختلف نوشته و به مرور توسط کاربران اصلاح شده و ارتقا می‌یابد و نیز شبکه‌های اجتماعی معمولا بر فناوری وب ‪ ۲‬عرضه می‌شود و به همین دلیل از جذابیت فراوانی برخوردارند.

وی با اشاره به مفهوم وب۲‬ درحوزه‌های آموزشی خاطرنشان کرد: برای مثال این مفهوم در وب ‪۲ ‬این گونه است که معلم صورت مساله را در وب سایت قرار می دهد و دانش آموزان به ترتیب آن مساله را حل می‌کنند و آن را قدم به قدم توسعه می‌دهند.

جلالی گفت: در خلال حل چنین مساله‌ای دانش آموزان مساله را به خوبی فهمیده و در بسیاری از مسایل از دیگران نیز کمک بگیرند.

استاد دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: فضای وب ۲‪ ‬در مسایل مختلف مانند کسب و کار، فضای بهداشت و درمان و دیگر موارد تعمیم یافته و موجب جذاب تر شدن آن خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در فضای وب ‪۳ ‬که سمانتیک وب نام دارد و به وب معنایی تعبیر شده است، وب سایت حالت هوشمندسازی را دارد.

جلالی افزود: برای مثال هنگام جستجوی یک مطلب در وب۳‬، سیستم این وب به صورت هوشمند و خودکار موضوعات نزدیک به سوال مورد جستجو را در اختیار کاربرقرار داده و با سرعت بالا اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار او می گذارد و این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربر در زمان کوتاه تری به پاسخ سوال خود برسد.

این پژوهشگر گفت: به عنوان مثال هنگامی که شما سردرد دارید و به دنبال یک شرکت در وب ‪ ۳‬ می‌گردید کافی است که فقط کلمه سردرد را جستجو کنید و به صورت خودکار سیستم تمام پزشکانی را که درنزدیکی محل زندگی شما و نیز داروهای اولیه را که برای درمان این درد موثر است و یا موضوعاتی که نوعا به سردرد مربوط می‌شوند را در اختیار شما قرار می‌دهد.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول