تاسيس «پليس مجازي» در خراسان‌جنوبي

مسوول روابط عمومي نيروي انتظامي خراسان جنوبي، از تاسيس “پليس مجازي” براي نظارت دقيق بر استفاده از فضاي مجازي و کاربران در استان خبر داد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ایسنا، “سيدکاظم هاشم‌آبادي”، در جلسه ستاد ساماندهي فضاي مجازي گفت: پليس فضاي مجازي در راستاي مقابله با تهديدات فضاي مجازي و اعتياد به اينترنت و مسائلي از اين قبيل شکل گرفته است.

وي افزود: اين پليس آمادگي دارد تا به شهروندان در زمينه فضاي مجازي مشاوره بدهد و هم‌چنين آمادگي سرمايه‌گذاري در بخش فرهنگي فضاي مجازي است.

“محمد رامين مهدوي‌کيا”، مدير اماکن عمومي خراسان جنوبي نيز در اين جلسه گفت: علاوه بر قوانيني که اصناف براي کافي‌نت‌ها در نظر گرفته‌اند نيروي انتظامي هم يک‌سري قوانين خاص براي آنها در نظر گرفته است.

وي افزود: در کافي‌نت‌ها حتما بايد به جداسازي فضاي آنها پرداخته شود و از تاسيس کافي‌نت‌ها در طبقات فوقاني و تحتاني خودداري شود و کافي‌نت بايد در طبقات هم‌سطح زمين باشند.

مدير اماکن عمومي خراسان جنوبي اظهار كرد: قابل رويت بودن داخل کافي‌نت‌ها و عدم استتار آنها و عدم تاسيس آنها در کنار مدارس از ديگر قوانين نيروي انتظامي براي کافت‌نت‌هاست.

مهدوي‌کيا عدم ارتباط با منازل مسکوني و حضور شخص صاحب پروانه را از ضروريات براي کافي‌نت‌ها عنوان کرد و گفت: بايد در کافي‌نت‌ها شؤون اسلامي و حجاب اسلامي رعايت شود و از پخش موسيقي‌هاي مستهجن خودداري شود.

وي يادآور شد: حتي بايد براي وضع ظاهري افرادي که به کافي‌نت‌ها مراجعه مي‌کنند يک سري معيارهايي تعيين شود و هشدارهاي لازم در خصوص شؤون اسلامي به آنها داده شود.
انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول