کارت عضویت «افسران» فقط یک بهانه‌ است

غرفه افسران جنگ نرم شلوغ است و در طول مدت مصاحبه اصلا خالی نمی‌ماند. هم نبش بودن و حضور در راهروی اصلی عامل مهمی است که نام افسران با آن رنگ سرمه‌ای اش توجه را بیشتر جلب کند. تجربه اینکه پشت چهره‌های مجازی چه کسانی قرار گرفته اند هم برای کاربران جذاب است و هم برای غرفه‌داران که با خوشحالی نام کاربری مراجعه کنندگان را می‌پرسند و بعد سر صحبت باز می‌شود.

مدیر فنی “افسران” رضا نجفی، یکی از غرفه‌داران نیز هست که دانش‌آموخته‌ دانشگاه شریف است و دقایقی را برای گفت‌وگو با ما اختصاص می‌دهد.

وبلاگ نیوز: شبکه خبری-اجتماعی “افسران جوان جنگ نرم” طرح جدیدی است؟

مدلی از سایت‌های خبری، اجتماعی بومی شده شبکه‌های اجتماعی است و بستری برای بازنشر افکار و عقاید ارزشی‌های اینترنت است با این تفاوت که این شبکه با نوآوری‌های بسیاری نسبت به دیگر شبکه‌ها همراه است که به مرور و با توجه به نیاز مخاطبان به آن افزوده می‌شود. نوآوری‌هایی که بر مبنای فرهنگ ایرانی‌-اسلامی شکل گرفته است. ادعا داریم که طرح جدید است.

وبلاگ نیوز: چه شد که به فکر ایجاد افسران افتادید؟

در پی توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت مقابله با جنگ نرم دشمن، جمعی از دوستان که از دانشجویان دانشگاه‌های صنعتي شریف، علامه طباطبایی، خواجه نصیرالدين طوسي و تربیت مدرس بودند، به این فکر افتادیم تا از ظرفیت‌های فضاي مجازي به منظور ایجاد بستري برای فعال کردن عموم مردم و دوستداران نظام در این جبهه بهره ببریم. ایده ما مورد توجه گروه‌های مختلفی قرار گرفت و در نهایت “مجتمع رسانه‌ای اطلس” برای اجرایی شدن آن از ما حمایت کرد

وبلاگ نیوز: اهداف این شبکه اجتماعی چیست؟

ایجاد بستر برای هم‌فکری و بیان دیدگاه‌ها، شبکه توزیع برای بیشتر دیده شدن محتواهای تولیدشده، انتشار سریع محتوا، ایده یا اطلاع، بسترسازی برای آزمون ایده‌های نو قبل از اجرا و توانمندسازی افسران جوان در مقابله با جنگ نرم دشمن. بیشتر بر آنیم تا اگر حرکتی خواست شکل بگیرد در این فضا شکل گرفته و از نظر محتوایی هدایت شود. به عبارت بهتر مطالب تولید شده در این فضا نیز قرار گیرد و با باز نشر شدن آن حجم قابل توجهی را در فضای سایبر به خود اختصاص بدهد.

وبلاگ نیوز: مخاطبان افسران چه کسانی هستند؟

افسران می‌تواند مرجع خبری افرادی باشد که علاقه‌مند به دنبال کردن اخبار روز در موضوعات مختلف هستند. همه در افسران به هم کمک می‌کنند تا بهترین اخبار روز توسط علاقه‌مندان به آن موضوعات دیده شود؛ این کار توسط اضافه کردن محتواهای گوناگون از سایت‌های متنوع موجود در فضای وب به شبکه افسران و امتیاز دادن و همچنین انتخاب تیتر دلخواه توسط هر کاربر میسر است. افراد فعال و مولد در فضای وب، می‌توانند بهره بیشتری از شبکه خبری‌-اجتماعی افسران ببرند. افسران بستری برای توزیع بهتر، سریعتر و گسترده‌تر محتواهای تولید شده توسط این افراد است که طبیعتاً علاقه‌مند هستند مخاطبین بیشتری داشته باشند. از سوی دیگر افسران می‌تواند مورد توجه کسانی قرار بگیرد که سعی دارند با دیدگاه‌ها و نظرات مردم بدون واسطه ارتباط داشته باشند.

وبلاگ نیوز: امکانات شبکه اجتماعی افسران چیست؟

امکانات زیادی دارد و هر روز بر امکانات آن افزوده می‌شود و گام به گام رونمایی می‌شود. امکان عضو گیری باز و بسته یعنی امکان عضو گیری درخواست کننده و یا دعوت از طریق خود مدیر اتاق، گروه‌های عمومی  و خصوصی یعنی گروه‌هایی که در آن‌ها امان عضویت به صورت خصوصی قرار دارد و گفتگوها برای اعضای غیرگروه قابل رویت نیست. پاسخ‌های صاحب‌نظران به سوالات کاربران که به تازگی راه‌اندازی شده و اولین مهمان این برنامه مهندس صرامی بود که بخش سوالات از یک ساعت قبل فعال شده بود و کابران می‌توانستند سوالات خود را تایپ کنند و پخش زنده ‌آن که با حضور 140کاربر آنلاین اتفاق افتاد.

وبلاگ نیوز: از امکاناتی که در آینده درسایت قرار خواهد گرفت بگویید؟

ایجاد کرسی‌های هم اندیشی که در چارچوب‌های قانونمند و با قواعد خاص شکل بگیرد. مناظره دو طرفه بین صاحب نظران و با حضور کاربران که در دو هفته آینده راه اندازی خواهد شد.

وبلاگ نیوز: مناظرات سیاسی است؟

لزوما سیاسی نیست، بیشتر سعی داریم از صاحبنظران دعوت کنیم و در مورد مسائل روز از آن‌ها سوال کنیم.

وبلاگ نیوز: افسران چند ماهه است و چه تیمی در پشت آن قرار گرفته است؟

تازه حدود 50روز از افتتاح آن می‌گذرد و در این مدت قریب به دوهزار نفر کاربرجذب آن شده‌اند و هسته‌ی اصلی آن 6-7 نفره است.

وبلاگ نیوز: نظارت بر مطالب به چه صورت است؟

هسته‌ی اصلی چند سرشاخه دارد. افراد را به صورت حقیقی و حضوری می‌شناسیم به عنوان ناظر انتخاب کرده ایم علاوه بر آن برای کاربران دو مرحله در نظر گرفته ایم، کاربر تازه وارد(افسر آموزشی)‌و فعال(افسر) که کاربر تازه وارد زیر نظر یک یا چند افسر لینک ها را می‌گذارد و آن‌ها تایید می‌کنند و بعد از کسب امتیازهای خاصی می‌تواند به عنوان افسر بدون نیاز به تایید لینک ها را انتشار بدهد.

وبلاگ نیوز: چه لزومی به ایجاد افسر آموزشی بود؟

افسر آموزشی چون ممکن است کار با نحوه سایت را بلد نباشد و بعضا کلید واژه ها (تگ ها)ی اشتباه وارد کند یا غلط املایی داشته باشد نیاز بود که زیر نظر یکی دیگر از کاربران به اصطلاح کار را یاد بگیرد و به همین خاطر لینکش بلافاصله منتشر نمی‌شود و بیشتر هدفمان این بوده که نظارت بر سایت توسط خودکاربران انجام شود.

وبلاگ نیوز: نمایشگاه چه اثری بر روند کار داشت؟

در طول نمایشگاه افراد مختلف مخصوصا از شهرستان‌ها آمدند و ابراز علاقمندی کردند که در این مجموعه با ما همراه باشند، حتی بعضی‌ها اعلام کردند که گروه‌هایی که در یاهو یا گوگل دارند را به افسران منتقل کنند.

وبلاگ نیوز: سئوالی که اخیرا برای برخی پیش آمده است و حتی برخی سایت‌های ضدانقلاب آن را پوشش داده‌اند این است که چرا به اعضا کارت عضویت می‌دهید؟

ما در طول نمایشگاه به اعضای سایت که قبلا ثبت نام کرده و مراجعه می‌کنند کارت عضویت می‌دهیم. این کارت بیشتر بهانه‌ای است که کاربران خود را به صورت حضوری ملاقات کنیم و ارتباط حقیقی با آن‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/.

۳ comments

 • علی رحمان نزاد

  سلام وبلاگ نیوز عزیز چرا شما اخبار خلاف واقع می نویسی ؟
  اینجا را دقت کن :
  غرفه افسران جنگ نرم شلوغ است و در طول مدت مصاحبه اصلا خالی نمی‌ماند.

  در طول 10 روز دیدی چه خبر بود ؟
  این غرفه با بودن در راهرو اصلی و بهترین مکان و عدم فعالیت درست ، صدای مسئولین نمایشگاه را در آورده بود و بارها تذکر گرفتند …
  در ضمن شما کافی است به معبر شهدا یا شهید بلاگ میرفتی میدیدی با اینکه جای خوبی نداشتند چگونه مخاطب جذب میکردند …
  میدی آیتگ ، میهن میل چگونه مخاطب جذب میکرد …
  وبلاگ نیوز را چه شده که در مورد یک سایت حقیقت ها را پایمال کرده … آنها با اسم من و شما ، با اسم بچه حذب الهی چه میکنند ؟؟؟
  به راستی وبلاگ نیوز را جه شده که هیاهو میخواهد راه بیاندازد ؟؟
  آیا غرور کاذب جوان بی تجربه غرفه افسران را یادمان رفته است ؟؟؟
  کسی که سفارش فلانی میشود تا باید اینجا به او تعلق بگیرد و حق غرفه داری را که 2 میلیون تومان خرج کرده بود را نادیده بگیرند و به اینها بدهند و آن غرفه مذهبی و مخاطب دار واقعی برود ته غرفه ها …
  حقیقت ها را ببین

  • کریم سهیلی

   با سلام ،

   دوست عزیزمان وافعیت نوشته است …
   حتی زمزمه میشد در نمایشگاه که فلانی فقط برای افسران تماس گرفته است و…
   البته باید این را گفت که امسال بخش وبلاگ ها و سایت های عمومی کاربر محور خیلی خیلی بهتر از هر سال برگزار شده است . در ضمن مسئولین برگزاری این بخش خیلی زحمات کشیدند ولی متاسفانه برخورد دستوری برای افسران ، همه چیز را به کام غرفه داران تلخ کرده بود .
   این تیکه را واقعا باحال اومده ایشون ، غرور کاذب این آقایون را گرفته … وای وقتی رد میشدی از غرفه اینها ، چنان مغرورانه ایستاده اند ، اینگار چه ها که کرده اند …
   دوست دارم این را بگویم و شما هم منتشر کنید :
   همه تو خط امام و رهبری هستند ، همه تلاش برای مبارزه با دشمنان را انجام می دهند ، ولی بسیجی و بچه حزب الهی کسی هست که زحمت را بکشد و برای مطرح شدن خودش ذره ای قدم بر ندارد جه برسد که میگن شب قبل نمایشگاه ، وزیر و وکیل و معاون وزیر را ساعت 12 شب خبر کنند تا دستور جا به جایی بده ….
   خداوند اول بنده را ببخشه و بعدا شما را

   در ضمن وبلاگ نیوز هم باید به خودش بیاد داره به بی راه می رود … خود مدیر وبلاگ نیوز فقط روز اول اومد بعد رفت نمیدونم کجا ، دیگه هم پیداش نشد …
   این هم به تو گفتم وبلاگ نیوز که بدانی ، یه بچه حزب الهی هیچ وقت حقیقت را مصلحت نمیفروشه و خودی و غیر خودی در بیان حقیقت بر نمی تابه ..
   یا حق ..

 • ali

  ما پشتیبان ولایت هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول