فیس‌بوک و توییتر ماهیت «جاسوسی» دارند

یک کارشناس رسانه با اشاره به این‌که اکثر شبکه های اجتماعی پر مخاطب دنیا، اهداف صهیونیستی استکبار را دنبال می‌کنند، معتقد است شبکه اجتماعی “فیس بوک” و میکروبلاگ “توییتر” ماهیت جاسوسی دارند.

هادی طوماری، کارشناس رسانه و مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار «وبلاگ نیوز»، با بیان اینکه باید تلاش کنیم ماهیت شبکه‌های اجتماعی مجازی متولد شده در غرب را برای مردم و مخاطبان داخلی این شبکه‌ها مشخص کنیم، اظهار داشت: شبکه سازی یکی از فرآیندهای اصلی در طراحی و مدیریت موفق راهبردی براندازی و سلطه نرم صهیونیست در قبال جوامع بشری و دولت‌ها است.

به گفته طوماری، شبکه‌های اجتماعی به مجموعه‌ای از افراد گفته می‏شود که به‌صورت گروهی با یکدیگر ارتباط داشته و مواردی مانند اطلاعات، نیازمندی‌ها، فعالیت‌ها و افکار خود را به اشتراک می‏گذارند.

مدرس روزنامه‌نگاری و رسانه با تاکید بر اینکه شبکه‌های اجتماعی را می‌توان به دو دسته شبکه‌های مجازی و شبکه‌های غیرمجازی تقسیم کرد، گفت: شبکه‌های غیرمجازی در واقع شبکه‌هایی هستند که توسط مجموعه‌ای از افراد و گروه‌های به‌هم‌پیوسته در محیط اجتماعی عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه شبکه‌های مجازی مکانی برای تبادل اطلاعات است، تاکید کرد: شبکه‌های اجتماعی مجازی سایت‌هایی هستند که با استفاده از یک موتور جست‌وجوگر و افزودن امکاناتی مانند چت، پیام‌رسانی الکترونیک، انتقال تصویر و صدا و غیره امکان ارتباط بیشتر کاربران را در قالب شبکه‌ای از روابط فردی و گروهی فراهم می‌آورند.

 وی با بیان اینکه بسیاری از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی مجازی غربی از اهداف شوم لابی صهیونیست در این رسانه‌ها بی‌اطلاع هستند، افزود: فیس بوک و توئیتر اهداف صهیونیستی استکبار را دنبال می‌کنند.

کارشناس رسانه و مطبوعات، گفت: فیس بوک فهرست راهنمای اجتماعی که به افراد اجازه می دهد تا اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به افراد کمک می کند تا به آن بخش از اطلاعات که بیشترین ارتباط با فرد را داراست، دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در تصویر‌سازی ذهنی در حوزه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دارند، تصریح کرد: تصویر ذهنی همان تصویری است که از خویشتن داریم و بر اساس نظریه تصویرسازی ذهنی، انسان بیش از آنکه با واقعیات سر و کار داشته باشد، با برداشتی که از واقعیت دارد، سر و کار دارد و نهایتاً نیز بر اساس همین برداشت‌ها و تصاویر تصمیم‌گیری می‌کند.

این پژوهشگر با بیان اینکه بسیاری از شهروندان علاقه‌ای به بیان اطلاعات شخصی خود در جامعه ندارند، بیان کرد: طراحی ذاتی اینترنت به گونه ای است که تشویقی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است، اما درعین حال ایجاد قدرتی موازی و فزاینده بین اطلاعات با ارزش و  استفاده نامناسب از آنها است.

طوماری، ادامه داد: امروزه شبکه‌های اجتماعی اینترنتی‌ مانند توئیتر و فیس‌بوک از محبوب‌ترین و پرکاربرترین شبکه‌ها در سطح جهان به شمار می‌روند و نقش بسیار مهمی در تصویرسازی ذهنی برای افراد ایفا می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: فیس بوک و توئیتر ماهیت جاسوسی دارند و ابزار جاسوسی صهیونیست‌ها به شمار می‌روند که باید در این حوزه اطلاع رسانی بیشتری در کشورمان شود.

مدرس روزنامه‌نگاری و رسانه با بیان اینکه عده‌ای در اینترنت غرق می‌شوند، گفت: افرادی که تمایلی به بیان واقعیت‌های زندگی خود ندارند در فضای سایبری تمامی اطلاعات خود را برای جهانیان به نمایش می‌گذارند و این نشانه عدم آگاهی فراد از فضای اینترنت، آسیب‌ها، تهیدیها و فرصت‌ها است.

انتهای پیام/.

One comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول