بازداشت وبلاگ‌نویس توهین کننده به مقامات رفسنجانی

“سرگرد اسماعیلی” رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: در جهت افزایش امنیت در فضای مجازی و پیرو رصد این فضا، کارشناسان با وبلاگی مواجه شدند که اقدام به نشر و درج مطالبی حاوی توهین، تهمت و ناسزا علیه مسئولین و مقامات سیاسی شهرستان رفسنجان نموده است و از این طریق موجبات ایجاد جو متشنج در شهرستان شده بود.

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، کارشناسان تحقیقات خود را در خصوص شناسایی وبلاگ نویس مورد نظر آغاز و بدواً مشخص شد که متهم از نرم افزارهای مخفی کننده، استفاده می‌کند.

از این‌رو اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان فتا، منجر به شناسایی متهم و دستگیری وی در شهر کرمان شد و در نهایت متهم تحویل مقامات قضایی گردید.

پلیس فتا در انتهای این گزارش هشدار داد اهانت و هجو و نشر اکاذیب نسبت نهادها و مقامات و افترا به مقامات دولتی و نیز تشویش اذهان عمومی علیه مقامات، نهادها و سازمان‌های حکومتی در فضای مجازی جرم تلقی شده و با دایرکنندگان وبلاگ ها و سایت‌های حاوی اینگونه مطالب برخوردی قانونی و قاطع خواهد شد.

هتاک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی هم بازداشت شد

براساس گزارش رئیس پلیس فتای استان کردستان، یک مورد هتک حیثیت و نشر اکاذیب در شبکه های اجتماعی کشف شد که کارشناسان، موفق شدند متهم را شناسایی نمایند و با بدست آوردن اطلاعات فنی محل زندگی متهم کشف و شناسایی شد.

پس از دستگیری متهم، پلیس فتا موفق به کشف چهار عدد کیس رایانه و دو عدد هارد دیسک اکسترنال که متهم از آنها در جهت اهداف غیر اخلاقی خود استفاده می نمود، شد.

پس از بررسی های انجام شده و جمع آوری اسناد و مدارک کافی، متهم به جرم خود اعتراف نمود و بیان داشت که از اسامی مختلف در شبکه های اجتماعی استفاده می کرده است و با ساخت پروفایل هایی با آن اسامی اقدام به هتک حیثیت و نشر اکاذیب می نموده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول