62درصد مردم آنلاین جهان از طریق شبکه‌های اجتماعی با هم مرتبط هستند

رویترز گزارش داد که ۸۵درصد مردم آنلاین جهان از طریق ایمیل و ۶۲درصد از طریق شبکه های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستند

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از همکاران سیستم، نتایج یک نظرسنجی صورت گرفته در 24 کشور جهان نشان می دهد که بخش زیادی از جمعیت جهان که با اینترنت سر و کار دارند توانسته اند به مدد فناوری ایمیل و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر با هم ارتباط برقرار کنند. بر اساس نتایج این نظرسنجی در سراسر جهان به طور متوسط از هر ده نفر شش نفر از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر 85 درصد از مردم آنلاین در سراسر جهان به فناوری های آنلاین دسترسی دارند و با یکدیگر به تبادل ایمیل می پردازند و 62 درصد نیز از طریق شبکه های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستند.

بنا بر این گزارش شبکه های اجتماعی در کشورهای اندونزی، آرژانتین وروسیه بالاترین درصد کاربران را به خود اختصاص داده است. در اندونزی از هر ده نفر هشت نفر از شبکه های اجتماعی بازدید می کند. در آرژانتین، روسیه و آفریقای جنوبی این رقم 75 درصد است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد کشور مجارستان از نظر استفاده از ایمیل برترین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در این کشور94 درصد از مردم از ایمیل برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. کشورهای سوئد، بلژیک، اندونزی، آرژانتین و لهستان نیز از این نظر رتبه بالایی را از آن خودکرده اند.

نتایج مطالعه خبرگزاری رویترز که با همکاری شرکت Ipsos انجام شده است نشان می دهد که اگر چه فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و فروم های اینترنتی همگی در آمریکا متولد شده است، اما کاربران این پایگاه ها در آمریکا کمتر از 60 درصد است. کشور ژاپن نیز از نظر تعداد کابران شبکه های اجتماعی جایگاه پایینی دارد. این مطالعه نشان می دهد فقط 35 درصد از مردم ژاپن از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند.

بر اساس نتایج این مطالعه، کشورهای عربستان سعودی، هند و ژاپن از نظر استفاده مردم از ایمیل در جایگاه پایین تری قرار دارند. نسبت کاربران ایمیل در این سه کشور به ترتیب 46، 68 و 75 درصد است.

کشورهای آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، بریتانیا، مجارستان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، ترکیه و ایالات متحده آمریکا 24 کشوری هستند که این نظرسنجی در آنجا انجام شده است.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول