شبکه اجتماعی «انجمن» به زودی راه‌اندازی می‌شود

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات از امکان به اشتراک گذاری متن کامل فایل ها، منابع و مقالات علمی در شبکه اجتماعی پژوهشگران انجمن – اجتماع نخبگان جامعه، محققان و نوآوران- در آینده نزدیک خبر داد.

امید فاطمی با تاکید بر اینکه دنیا به سمت بستر شبکه های اجتماعی در حال پیش روی است، اظهار داشت: به همین دلیل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات شبکه اجتماعی انجمن را برای فعالیت و اجتماع نخبگان جامعه، محققان و نوآوران راه اندازی کرده است که البته این یک شبکه اجتماعی علمی است و کاربری آن با شبکه های اجتماعی عمومی فرق دارد.

وی با بیان اینکه شبکه اجتماعی «انجمن» بخشی از سامانه هوشمند اشتراک منابع – سهام – است که دسترسی پژوهشگران را به منابع علمی به عنوان یک کتابخانه شخصی فراهم می‌کند، افزود: در این شبکه اجتماعی برای اعضا، زمینه ای فراهم شده که هر عضو بتواند کتابخانه خود را در اختیار داشته باشد و این منابع را در اختیار دیگر اعضا و دوستان خود قرار دهد.

فاطمی ادامه داد: کاربران می‌توانند کتابخانه شخصی در پروفایل خود ایجاد کرده و با توجه به موضوعات مورد علاقه به قفسه بندی آن اقدام کنند؛ در این حالت سیستم، منابع پیشنهادی را به کاربر اعلام کرده و کاربر می‌تواند، منبع را در کتابخانه خود به اشتراک بگذارد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه کاربری شبکه اجتماعی علمی با شبکه های اجتماعی عمومی متفاوت است، تصریح کرد: در شبکه اجتماعی علمی انجمن، پژوهشگران می توانند مقالات تولیدی خود را آپلود کرده و یا منابع علمی را دانلود کنند و نظرات خود را نیز به اشتراک بگذارند.

وی گفت: کاربران می توانند در صفحه مربوط به منابع علمی، در مورد منبع علمی اظهار نظر و ابراز علاقه کنند و مطلع شوند که هر یک از منابع در کتابخانه چه افرادی موجود است.

فاطمی خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های متمایز این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری منابع علمی شامل پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، طرح‌های پژوهشی، مقاله‌های همایش‌ها، مقاله‌های نشریات و گزارش دولتی است و کاربران می‌توانند زمینه‌های پژوهشی را در پروفایل خود اضافه کنند.

انتهای پیام /.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول