شبکه‌های اجتماعی پر از تله‌های امنیتی دشمن است

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از شبکه خبر دانشجو، سردار بهروز اثباتی، مسئول قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح، در حاشیه چهارمین دوره طرح ولایت خراسان رضوی که در قم در حال برگزاری است، در خصوص فرصت‌ها و تهدید‌های سایبری برای انقلاب اسلامی بیان داشت: جنگ سایبری، در ادامه جنگ تمام عیاری دشمن علیه جمهوری اسلامی است که به واسطه برتری تکنولوژی در حوزه سایبر است.

 وی با بیان اینکه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری دشمن فعلا از قدرت بیشتری برخوردار است، افزود: دشمن هم با گسترش کمی و کیفی توانمندی هایش سعی کرده است انقلاب اسلامی ایران را به چالش بکشد و از طریق تکنولوژی وارد یک محیط القائی شود تا با تغییر نگرش ایرانیان، افکار عمومی را تغییر دهد.

مسئول قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: از آن جایی که راهبرد دشمن در حوزه سایبر مشخص است، باید جلوی این اتفاق را بگیریم، فعالیت های سایبری طرفداران انقلاب اسلامی هم با همین هدف در حال شکل گیری و سازماندهی است.

اثباتی با اشاره به راه تبلیغ انقلاب اسلامی در جهان گفت: نقطه قوت انقلاب، ایدئولوژی آن است که معنویت می‌باشد؛ این نقطه قوت، نقطه ضعف دشمن است.

وی انسان امروز را تشنه معنویت دانست و افزود: بهترین راه تبلیغ انقلاب اسلامی معنویت است، به شرطی که با ادبیات ادراکی مخاطب هماهنگی داشته باشد، اگر این اتفاق بیافتد، پیروز هستیم.

مسئول قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح عملکرد تبلیغی انقلاب اسلامی را تا کنون موفق؛ اما غیر مطلوب دانست و تاکید کرد: می توانستیم با بسیج امکانات، بهتر عمل کنیم.

اثباتی در خصوص ورود دانشجویان بسیجی به فضای سایبری گفت: محیط های مجازی پر از خطر است و عناصری که وارد آن می شوند باید با دقت انتخاب و سازماندهی شوند.

وی در خصوص استفاده از شبکه اجتماعی همانند فیس بوک بیان داشت: نباید به فیس بوک وارد شد؛ مگر اینکه در دل ماموریت و به صورت هدفمند باشد، فیس بوک پر از تله های امنیتی دشمن برای شهروندان ایرانی است.

مسئول قرارگاه سایبری ستاد کل نیروهای مسلح با تشبیه فیس بوک به میدان مین تصریح کرد: در زمان جنگ فقط افراد متخصص سراغ میدان مین می‌رفتند، در فیس بوک هم این گونه است.

اثباتی حضور در فضای مجازی را همانند حضور در فضای عینی ضروری دانست و افزود: فضای مجازی پر از لغزش گاه است که در مقابل آن باید به پرورش روحی، فکری و اخلاقی پرداخت.

وی در پایان گفت: اگر کسی به خاطر تحلیل یک فیلم، تصاویر نامناسب می‌بیند باید برای رفع اثر این تصاویر غیراخلاقی در دل شب اشک بریزد.

انتهای پیام /.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول