شبکه اجتماعی جان یک اعدامی رانجات داد

به گزارش «وبلاگ نيوز» و به نقل از افكار نيوز، «دوستتون دارم و قول می دم کارهای شما بی جواب نمی مونه.» این اولین جمله هایی است که «صفر» بعد از آزادی روی کاغذ نوشت. او شاید الان خوشحال ترین آدم دنیا باشد. «صفر» ۱۸ ساله، از شش سال پیش به دلیل یک قتل، تا یک قدمی چوبه دار هم رفته بود. او حتی بعد از رضایت خانواده مقتول به دریافت دیه و گذشت از اعدام، امیدی هم به تامین دیه ۱۹۰ میلیون تومانی برای آزادی نداشت. اما کاربران یک شبکه اجتماعی در حرکتی جالب با جمع کردن هزینه دیه او، آزادی را به صفر هدیه دادند.

هر نفر ۱۰ هزار تومان

«من در آزادی «صفر»، سهیم می شوم؛ و دوست ندارم کودکان اعدام شوند.» این، نام صفحه ای بود که یک جمعیت خیریه دانشجویی برای «آزادی صفر» ساختند. بروبچه های «جمعیت دانشجویی امام علی(ع) » این متن را هم برای دعوت از کاربران شبکه های اجتماعی و مشارکت آنها در طرح آزادی صفر نوشتند:«دست در دست هم می گذاریم تا چشمان مادری به دیدار فرزندش روشن شود.صفر نوجوانی ۱۶ ساله ساکن یک محله معضلخیز و محروم بود که نادانسته خانواده دیگری را داغدار کرد.اگر ۱۳ هزار نفر به این ایونت بپیوندند و هرکدام فقط ۱۰هزار تومان کمک کنند، هزینه آزادی «صفر» تامین می شود.لطفا هر کدام مان هرچه قدر که می توانیم برای آزادی او کمک کنیم، حتی فقط ۱۰۰۰ تومان می تواند برای آزادی یک انسان کمکی باشد.همچنین لطفا همین اکنون از دوستان مان نیز برای پیوستن به این ایونت دعوت کنیم تا افراد بیشتری برای کمک بیایند.»

آن طور که بروبچه های جمعیت نوشته بودند، بخشی از مبلغ هم قبلا جمع آوری شده بود:«خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته توسط گروه های رابط، خانواده مقتول رضایت داده است که حاضر است در قبال دریافت ۱۹۰ میلیون تومان دیه او را ببخشد و از قصاص او بگذرد.بخشی از این مبلغ تاکنون توسط خیرین تامین شده و هنوز ۱۳۰ میلیون تومان دیگر باید تهیه شود تا صفر بتواند سفری دوباره به این دنیا داشته باشد. سفری که این بار دیگر می خواهد به گونه ای دیگر بسازدش.این مبلغ را باید در دی ماه ۱۳۹۲ تامین کنیم.این آخرین فرصت آزادی برای اوست.»

مسئولان جمعیت، شماره حسابی هم اعلام کرده بودند تا حتی پرداخت ها هم انلاین باشد و نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشد.

در مدت زمان کوتاهی، نه تنها همه ۱۳۰ میلیون تومان پول مورد نیاز جمع می شود، بلکه حدود ۵۰ میلیون تومان اضافی هم در حساب اعلام شده باقی می ماند تا مسئولان جمعیت شگفت زده شوند و البته صفر هم آزاد.

نجات صفر

انتهاي پيام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.