«رویه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، کاملاً دموکراتیک است»

به گزارش «وبلاگ نيوز» و به نقل از تسنيم، رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده مجلس و عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، گفت: رویه اداره کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه کاملاً دموکراتیک بوده و به‌واسطه این شکل اداره، کارگروه اعمال نظرها تعیین‌کننده نهایی تصمیمات کارگروه است، بنابراین ممکن است نظرهای مخالفی بین اعضا برای فیلتر کردن برخی سایت‌ها در این کارگروه وجود داشته باشد.

سبحانی‌فر درباره نگاه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گفت: با توجه به اینکه برخی وزیران کابینه دولت از اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه هستند و کابینه دولت هم تغییر کرده که بر این اساس تعویض نگاه‌ها در این کارگروه بدیهی است.

عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصریح کرد: نحوه اداره کارگروه به روال فعلی ادامه داشته و تغییر نخواهد کرد، تنها اگر رویکرد آن تغییر کند به‌واسطه تغییر اعضا خواهد بود.

وی از تشکیل کمیته‌ای فنی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خبر داد وگفت: برخی سایت‌ها در فضای مجازی وجود دارند که در آنها علاوه بر عناوین مفید و مورد استفاده مردم، عناوین مجرمانه هم وجود دارد که بهتر است تنها مفاد شامل مصادیق مجرمانه در آنها فیلتر شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: وظیفه شناسایی سایت‌هایی که اقدامات تفکیکی باید در آنها اعمال شود با کمیته دیگری است که وظیفه جمع‌آوری اطلاعات و رصد کردن سایت‌ها را دارد.

وی افزود: این کمیته قصد دارد تا اگر به لحاظ فنی امکان تفکیک مفاهیم مفید از مضر در این سایت‌ها وجود داشته باشد به این تفکیک پرداخته تا لازم نباشد سایت مذکور به صورت کلی فیلتر شود بلکه تنها عناوین مضر تحت فیلتر قرار گیرد.

انتهاي پيام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول