«حضور در فضای مجازی باید با تابعیت از قانون باشد»

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایسنا، محمد اسماعیلی اظهار کرد: با توجه به اینکه در عرصه جنگ‌نرم قرار گرفته‎ایم و دشمن برای تهاجم فرهنگی خود از فضای مجازی نیز بهره‎ گرفته است و با توجه به استقبال گسترده جوانان از این فضا، لذا نظارت بر نحوه استفاده کاربری در این فضا بسیار لازم و ضروری است.

وی افزود: هر دولت و ملتی موظف است تا از جوانان خود در برابر هرگونه آسیب و خطری، جدیت لازم را داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران نیز در این حوزه با مراقبت لازم وارد شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: قطعاً فرهنگ غرب و الگویی که مدنظر غرب است، به هیچ عنوان مناسب و برازنده جوان ایرانی و مسلمان نیست که بخواهد از آن پیروی کند و خواسته یا ناخواسته وارد میدانی شود که دشمن با اهداف شوم خود طراحی کرده است و به همین منظور نظارت دولتی و فیلتر کردن برخی از سایت‎ها در فضای مجازی امری طبیعی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته دولت توجه ویژه‎ای در دسترسی به منابع علمی در فضای مجازی دارد و امکان دسترسی به پایگاه‎هایی که در راستای تحقیقات علمی و پژوهشی هستند، هیچ مانعی وجود ندارد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: خط قرمز حضور در فضای مجازی، عدم رعایت مباحث اخلاقی و فرهنگی است که هر فرد باید به این امر مهم توجه داشته باشد و قطعاً هیچ وجدان بیداری نمی‎تواند در مقابل این مسئله بی‎تفاوت باشد و باید در کنار دولت، افراد نیز با رعایت قوانین در فضای مجازی، حافظ فرهنگ عموم مردم جامعه باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: عضویت عده‎ای در برخی از سایت‎هایی که در حال حاضر به صلاحدید دولت، فیلتر شده‎اند، شاید در قالب مسایل علمی و تحقیقاتی باشد، ولی باید توجه داشت عموم مردم در هر پست و مقامی که هستند باید تابع قوانین بوده و کسی فراتر از قانون عمل نکند و اگر در این مورد صلاح عمومی است باید قانون اصلاح شود، ولی در حالت کلی بی‎قانونی از هیچ فردی پذیرفته شده نیست.

اسماعیلی با اشاره به تحریم‎های گسترده دشمنان علیه کشور، خاطرنشان کرد: دشمن در این تحریم‎ها به دنبال شکست ایران اسلامی و جلوگیری از پیشرفت ملت ایران است و هر جا که منافع خود آن‎ها مطرح باشد، دست به تحریم نخواهند زد که نمونه بارز آن را در تولیدات و در اختیار قرار دادن امکانات مختلف در فضای مجازی شاهد هستیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دشمن به ذات شرور خود از هیچ اقدام منفی علیه ملت ایران پرهیز نمی‎کند و این وظیفه ماست که با هوشیاری و بصیرت در مقابل تهدیدهای او بایستیم و تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول