اختلالات روانی در کمین معتادان به فیس‌بوک

به گزارش «وبلاگ نيوز» و به نقل از ايسنا،علی فرهودیان، روانپزشک، با بیان این مطلب که بیشترین قشر استفاده کننده از فیس بوک در ایران نوجوانان و جوانان هستند، گفت: احتمال اعتیاد به این شبکه اجتماعی در این قشر رو به افزایش است و نوجوانانی که با فیس بوک کار می‌کنند بیش از سایرین در معرض بروز اختلالات روانی همچون هیجان زیاد و استرس قرار دارند.

علی فرهودیان با اشاره به اینکه علت تاسیس شبکه‌های اجتماعی برقراری ارتباط راحت با دوستان و آشنایان است، افزود: فیس بوک در تامین ارتباطات انسانی و نزدیک کردن انسان‌ها به یکدیگر نقش اساسی و محوری دارد اما برخلاف این تصور عام می‌تواند تا حدی در مختل کردن روابط اجتماعی انسان‌ها و یا زوجین موثر باشد.

 عضو هیات علمی دانشکده علوم توان بخشی و بهزستی با بیان این مطلب که افراط در استفاده از فیس بوک نوعی اعتیاد مجازی است و می‌تواند در نوع خود خطرناک باشد، اظهار کرد: هر چه سن پایین‌تر باشد احتمال اعتیاد به این شبکه اجتماعی بالاتر می‌رود و از سوی دیگر نوجوانان و جوانانی که با فیس بوک کار می‌کنند بیش از بقیه در معرض بروز اختلالات روانی همچون هیجان زیاد و استرس قرار می‌گیرند.

 فرهویادن به دیگر پیامدهای منفی فیس بوک اشاره کرد و گفت: این افراد معمولا معاشرت‌های مجازی را به ارتباط‌های درون جامعه ترجیح می‌دهند و همچنین زمانی که سایت فیس بوک دچار تغییراتی می‌شود، اغلب بی‌دلیل دچار ناراحتی و عصبانیت می‌شوند.

 وی در پایان با اشاره به اینکه آمار دقیقی از کاربران فیس بوک در ایران موجود نیست، افزود: به نظر می‌رسد که بیشترین قشر استفاده کننده از این شبکه اجتماعی در ایران نوجوانان و جوانان باشند چرا که مهارت و دانش کافی نسبت به اینترنت دارند.

انتهاي پيام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول