فیس‌بوک حالت‌های کاربرانش را می‌شناسد

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در میان دوستان خود قطعا کسانی را دارید که بیش از حد کنجکاو هستند و سعی می کنند دریابند که چه زمان، چه کسی در شرف آشنایی، نامزدی و ازدواج است.

اما جالب است بدانید که خود فیس بوک هم توانایی درک این هم را دارد و برای این کار اصلا نیازی به رصد کردن پیام های شما ندارد، و هیچ ربطی هم به غیب گویی ندارد!
فیس بوک برای این کار به شیوه ای نوین، نبض کاربران خود را به دست می گیرد و از تغییر ضربان های قلب آنها، رازها پنهان را آشکار می کند!

قضیه از این قرار است که چند روز پیش فیسبوک  پستی را منتشر کرده است که در این پست دانشمندان عضو گروه اطلاعات یا دیتای این سایت ادعا کرده اند که به لحاظ آماری، شواهدی آشکارکننده شکل گیری و شروع روابط کاربران را یافته اند.

در این مقاله کارلوس دیوک نوشته است که در هنگام شروع آشنایی، پست های کاربران افزایش می یابد و بعد از رسمی شدن رابطه، پست های زوج ها در «وال »هایشان کاهش می یابد، شاید به خاطر اینکه زوج ها ترجیح می دهند به جای آنلاین بودن، وقت بیشتری را با هم صرف کنند.

در این تحقیق، گروه پژوهشی فیس بوک، ۱۰۰ روز قبل از شروع رابطه زوج ها، متوجه شدند که میزان پست های دو کاربر در «وال»هایشان با آهنگی آهسته اما پیوسته، افزایش می یابد. تا اینکه به میزان بیشینه ۱٫۶۷ پست در حدود ۱۲ روز قبل از اعلام رسمی زوج ها برسد، بعد از شکل گیری رابطه هم میزان پست ها به ۱٫۵۳ کاهش می یاد.

در این نمودار، همین مسئله را مشاهده می کنید:

012045671_116
فیس بوک حتی شرایط روحی زوج ها را هم از لحاظ احساسات روحی مثبت، زیر نظر دارد:

022045672_721
فیس بوک برای پیشگیری از مخدوش شدن اطلاعات، تنها اطلاعات مربوط به زوج های انگلیسی زبان را که سالگرد ازدواج و آشنایی شان بین آوریل ۲۰۱۰ تا اکتبر ۲۰۱۳ بوده است، در نظر گرفته است.

خبر به نظر بدیهی و شاید پوسته ای به نظر برسد، اما در بطن خود حاکی از وجود انگیزه ای در فیس بوک برای فهم احساسات و شرایط روحی و نیازهای کاربران دارد.
در ابعاد کوچک، اطلاع از روابط یک کاربربه نظرمان به اهمیت می اید، اما در نظر بگیرید که فیس بوک بتواند مثلا آگهی های متناسب چندصدهزار کاربر را که در شرف ازدواج هستند به مؤسسه های خرید آنلاین هدیه یا ازدواج بفروشد! یا حتی در صورت خراب شدن یک ازدواج، اطلاعات را در اختیار مؤسسه های حقوقی قرار بدهد!
اما فیس بوک نمودارهای جالب دیگری دارد، مثلا در اینجا تفاوت سنی بین زوج ها را در کشورهای مختلف دنیا می بینید و مثلا می بینید که در مصر، تفاوت سنی بین زوج ها بیشتر از استرالیا و آمریکاست.

032045673_448

این هم نموار، تغییر وضعیت، با گذشت زمان که نشان می دهد بعد از دو سال، خیلی از زوج ها از هم جدا می شوند:

042045674_521انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول