«دولت در تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی پشتیبان بخش خصوصی باشد»

به گزارش «وبلاگ نيوز» و به نقل از ايكنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد الحسینی، کارشناس گروه تاریخ و سیره مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور)، با اشاره به تولید محتوای مناسب قرآنی در فضای مجازی، اظهار کرد: برای تولید محتوای مناسب قرآنی باید سایت هایی را طراحی و راه اندازی کرد که مناسب سنین مختلف باشد و بتواند همه سنین همچون نوجوانان، جوانان و نونهالان را با توجه به ویژگی های شان جذب کند.

کارشناس تاریخ و سیره مرکز نور تصریح کرد: هر اندازه که سطح محتوا بالاتر برود، مخاطبان خاص و عام را بهتر می تواند جذب کند مشروط بر آنکه محتوا به شیوه ای ساده بیان شود.

وی با اشاره به تولید محتوای قرآنی در شبکه های اجتماعی تصریح کرد: شبکه های اجتماعی می تواند در تولید محتوای قرآنی و تأثیر آن بر مخاطبان بسیار مفید و کارگشا باشد. آنهایی که علاقه مند به حوزه تولید محتوای قرآنی هستند، می توانند حتی از طریق فیس بوک اقدام کنند.

حجت الاسلام الحسینی اظهار کرد: در شبکه های اجتماعی مطالب قرآنی می تواند مورد نقد قرار بگیرد که در این صورت نظرات مختلفی جمع می شود و همه این نظرات و مطالب به اشتراک گذاشته می شود وهمه می توانند اطلاعات بیشتری را در حوزه قرآن دریافت کنند.

وی بیان کرد: برای تولید محتوای قرآنی می توان از قابلیت های چندرسانه ای همچون عکس، کلیپ و تصویر بهره مند شد.

کارشناس تاریخ و سیره مرکز نور تصریح کرد: در این شبکه های اجتماعی می توان برخی تفاسیر آیات را نگاشت و به این صورت کاربران می توانند تصدیق آیات را در نظرات شان عنوان کنند.

وی افزود: امروزه می توان از طریق فضای مجازی، دنیا را خبر کرد و آنها را به سمت معارف قرآنی جذب کرد. به این معنا که کاربران خارج از کشور با این مطالب آشنا شوند و جذب آموزه های دینی و اسلامی شوند.

الحسینی اظهار کرد: دولت باید در تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی ناظر، هدایت کننده، آگاه، خبره و پشتیبان کننده بخش خصوصی باشد تا این بخش بتواند به سراغ راه اندازی سایت ها و شبکه های اجتماعی قرآنی برود.

وی یادآور شد: اگر شبکه های اجتماعی با حمایت بخش دولتی و توسط بخش خصوصی راه اندازی شود، دولت می تواند با ارائه یارانه، کمک و تشویق های ویژه، کمک های چشمگیری از آنها در تولید محتوای مناسب قرآنی داشته باشد. این همکاری ها و مشارکت ها باید دوسویه باشد و هر یک به تنهایی نمی تواند این مسیر را ادامه دهد.

کارشناس تاریخ و سیره مرکز نور تصریح کرد: راه اندازی شبکه اجتماعی با محتوای قرآنی می تواند تأثیرگذار باشد مشروط بر آنکه بخش خصوصی مستقیم در اجرای آن نقش داشته باشد و دولت در پشت صحنه از آن حمایت کند؛ چرا که اگر دولت مستقیما وارد چنین شبکه های اجتماعی شود شاید شبهه ای برای کاربران و حتی کاربران خارج از کشور ایجاد شود و تأثیرات منفی بگذارد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول