فضای مجازی زمینه ساز گفتمان تبلیغی است

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از ایکنا، حجت الاسلام امرالله سبحانی نیا، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با اشاره به فعالیت هایی که در فضای مجازی برای ترویج و انتشار مفاهیم قرآنی می توان انجام داد، گفت: ما باید بتوانیم در فضای مجازی دغدغه های دینی و نیاز های اسلامی جوانان و نوجوان را شناسایی و آنها را برطرف کنیم.

وی افزود: اگر مسئولان و فعالان مذهبی به مسائلی در فضای مجازی بپردازند که نیاز جوانان نیست و به گونه ای آن را ارائه دهند که آنها هیچ احساسی نسبت به مطالب آن نداشته باشند در مرحله اول و با ورود به فضا های دینی پس زده خواهند شد.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ادامه داد: در این حوزه فعالیت های ما باید به صورت زمان شناسی و نیازسنجی شده انجام شده باشد. به عنوان مثال اگر کسی در این فضا در حال ارائه احکام دین است، در ماه رمضان نیازمند یک محتوا و یک فضای جدید برای ارائه مطالبش خواهد بود.

سبحانی نیا تصریح کرد: ما باید فضای مجازی، را به محیطی برای پاسخ دادن به نیاز ها و دغدغه های دینی جوانان تبدیل کنیم و باید هنر و ادبیات جدید ی را در انتشار مفاهیم قرآن برای جوانان ایجاد کنیم و اگر این اتفاقات نیفتد قطعاً فعالیت های قرآنی هم جذب آنچنانی نخواهد داشت.

وی گفت: فعالان فضای مجازی باید مکلف باشند و خود را موظف بدانند که همیشه فضای جدید خود را نوسازی کنند. چراکه جوانان سنت شکن و نو پذیر هستند. به عنوان مثال اگر وارد یک سایت دینی شوند و مشاهده کنند که مطالب سایت نسبت به هفته و یا روز های گذشته تغییری نکرده است و اخبار آن کهنه و مطلب جدیدی را برای ارائه ندارد به طور حتم جوان دیگر مشتری این فضا نخواهد شد.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی تأکید کرد: همه این موارد کمک خواهد کرد که محیطی مطلوب با محوریت قرآن در فضای مجازی ایجاد شود که جوانان نسبت به آنها رغبت پیدا کنند.

وی با اشاره به وظایف و فعالیت هایی که مبلغین می توانند در فضای مجازی برای انتشار مفاهیم قرآن، انجام دهند، گفت: فضای مجازی مکملی است برای فعالیت ها و فضا های تبلیغی دینی. فضای مجازی ایجاد سؤال و حرف جدید می کند.

سبحانی نیا تصریح کرد: مبلغین باید سؤال های جوانان را در این فضا با یک نگاه و دلیل اغنایی و علمی پاسخ دهند. فضای مجازی ایجاد سؤال می کند و سوژه های دینی را مطرح و یک جرقه در ذهن جوان ایجاد می کند که باید به درستی هدایت شود.

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گفت: فضای مجازی زمینه ساز گفتمان های فضاهای تبلیغی است و از این جهت مبلغین باید در قبال پرسش ها و سؤالات جوانان از یک متانت، علمیت و حوصله کامل برخوردار باشند.

وی افزود: فضا های مجازی باید مورد حمایت و عنایت سیستم های اداری باشد. که اگر این حمایت باشد یک مثلث تأثیرگذار فضای مجازی، مبلغین دینی و حامیان دینی ایجاد خواهد شد که در این صورت یقیناً کارآمد خواهد بود.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول