حکم پرونده ستار بهشتی قطعی شد

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایرنا، گیتی پورفاضل وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی، ضمن اعلام این خبر افزود: در دادنامه ای که برای خانواده ستار بهشتی ارسال شده دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم دادگاه قبلی را تایید کرده است.

براساس این گزارش ستار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد و سه روز پس از بازداشت یعنی ۱۳ آبان ماه درگذشت.

پس از فوت ستار بهشتی با شکایت اولیای دم پرونده ای به اتهام قتل عمد تشکیل شد اما شعبه اول بازپرسی دادسرای جنایی تهران مرگ ستار بهشتی را قتل شبه عمد تشخیص داد که وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی به این مساله اعتراض کرد و پرونده برای رفع اختلاف به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت ارجاع شد. پس از چند مرتبه رفت و آمد پرونده بین دادسرا و دادگاه، دادگاه مرگ ستار بهشتی را شبه عمد تشخیص و آن را به دادسرای جنایی ارجاع داد.

در نهایت رسیدگی به پرونده ستار بهشتی به اتهام قتل عمد بسته شد و دادسرا از خانواده او خواست برای پیگیری اتهام قتل شبه عمد شکایت جدیدی ارایه کنند که اولیای دم ستار بهشتی در نامه ای به دادستانی تهران از اینکار خودداری کردند. پس از آن دادستانی تهران پرونده را با اتهام قتل شبه عمد به جریان انداخت و با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری ارجاع کرد.

شعبه دادگاه ۱۹ فروردین ماه امسال جلسه رسیدگی به دادگاه مامور متهم در این پرونده را برگزار و وی را به سه سال حبس تعزیری، دو سال اقامت اجباری در برازجان و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری بابت اتهام توهین و فحاشی محکوم کرد.

این حکم با اعتراض متهم پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدید نظرخواهی به شعبه ۱۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارسال شد که شعبه تجدید نظر در نهایت حکم دادگاه قبلی را تایید کرد

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.