تامین بودجه سیاست‌های شورای عالی فضای مجازی با همکاری وزارتخانه‌ها

به گزارش «وبلاگ نیوز» به نقل از ایسنا ، وجود برخی اختلاف‏ نظرها میان شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوعی است که بعضا در دولت قبل هم مشاهده شد، اما به نظر می‏ رسید در دولت یازدهم تفاهم و همکاری بیشتری میان این دو نهاد وجود داشته باشد. با این حال مدتی است اختلاف‏ نظرهایی میان این دو بخش شکل گرفته و در بحث واگذاری مجوز ارائه‏ خدمات باند پهن به اوج خود رسیده است.

در این میان در گفت‏ وگوهای مختلفی که از سوی اعضای شورای عالی فضای مجازی صورت گرفته در موارد متعدد به این مساله اشاره شده که لازم است وزارت ارتباطات بخشی از بودجه خود را در اختیار این شورا بگذارد.

حمید شهریاری به عنوان یکی از اعضای حقیقی این شورا  در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ارتباطات موظف است از بودجه خود بخشی را هم به شورای عالی فضای مجازی اختصاص دهد اظهار کرد: دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی با برخی مشکلات مانند مسائل مالی مواجه است که دوستان قول داده‏ اند این مشکل حل شود و وظیفه دارند این مشکل را حل کنند و البته همان طور که گفتم قول‏ هایی در این زمینه داده‏ اند.

دبیر شورای عالی اطلاع‏ رسانی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ارتباطات وظیفه دارد بودجه شورا را تامین کند گفت: بله این وزارتخانه نیز وظیفه دارد بخشی از این هزینه‏ ها را تامین کند، البته همه باید کمک کنند.  وی ادامه داد: البته شورای عالی فضای مجازی ردیف بودجه خاص خود را دارد و طبیعتا ردیف بودجه‏ ای برای آن در مجلس شورا تصویب می‏شود، اما با این حال وزارت ارتباطات به مراکز بسیاری کمک کرده و به عنوان مثال به شورای عالی اطلاع‏‌رسانی کمک‏ هایی کرده است و حال حتما به شورای عالی فضای مجازی هم کمک خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شورا این گونه انتظار دارد که وزارت ارتباطات بخشی از بودجه خود را به شورای عالی فضای مجازی اختصاص دهد تصریح کرد: حتما. برای تامین هزینه‏ های مربوط به سیاست‏گذاری‏ ها لازم است ازسوی تمام وزارتخانه‏ ها ازجمله وزارت ارتباطات کمک‏ های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول