توییتر، شیپور جنگ فرزندان یزید

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» سایت مشرق در گزارشی نوشت: ماه‌ها از حمله گروهک تروریستی داعش به عراق می‌گذرد و در طول این مدت خون‌های بی‌گناه زیادی توسط این عده‌ اندک و البته سفاک ریخته شده است. گروهکی که با ادعای اشاعه اسلام در جهان دست به اسلحه برده‌اند و البته از ابتدا مشخص بود که از سوی غرب تغذیه شده‌اند و به سان سگی دست‌آموز به جان مسلمانان منطقه ما افتاده‌اند تا ضمن وارد آوردن آسیب‌هایی بر پیکر عراق و سوریه مظلوم، آتش فتنه و اختلاف‌افکنی میان مسلمانان را شعله‌ور کنند. آتشی که در سال ۶۱ هجری قمری یکبار توسط پدران آنان در کربلا روشن شد و اکنون اینان فرزندان خلف یزید و ابن زیاد و شمر هستند که حتی نام گردان‌ها و گروهان‌های تروریستی خود را با پدرانشان اسم‌گذاری کرده‌اند.

گروهک تروریستی داعش، به سرکردگی البغدادی، تا کنون از تاکتیک‌های زیادی در مواجهه با دشمنان خود رونمایی کرده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان استفاده از ارعاب و ترساندن مردم عادی کوچه و بازار دانست. تاکتیکی که شاید در مناطقی چون شمال عراق و بخش‌هایی از سوریه جواب داد اما در برابر مردمی چون مردم ایران، جز یک بازی کودکانه بیش نبود؛ و خود داعشیون این مهم را بهتر از هر کسی می‌دانند که باید با چه کسی درافتند.

از این رو یکی از تکنیک‌هایی که داعش در جهت اشاعه و تنفیذ ترس به قلب مردم از آن استفاده می‌کند توییت کردن اقدامات سبوعانه و ارسال اخبار حملاتشان در وب‌سایت توئیتر است. نگاهی خلاصه به پروپاگاندای اصحاب داعش در توییتر ما را با وضعیت کنونی این شیاطین آشنا خواهد کرد.

مدل نخست:

بررسی‌ها و مشاهدات انجام شده روی صفحات توئیتری یاران اینترنتی داعش نشان از نوعی تقسیم کار میان آنان دارد. به طوری که عده‌ای با استفاده از تصاویر و افکت‌های تصویری همراه با آیات قرآن و دیگر ابزارهای تحریک‌کننده به دنبال جذب نیرو برای داعشیون هستند. اقدام این دسته مانند قرآن سر نیزه کردن یاران معاویه در جنگ صفین است که فقط بی‌بصیرتان دور از ولایت، از این حیله شکست خواهند خورد:

۷۶۶۲۰۲_۸۳۴

تصویر تروریستی را نشان می‌دهد که از انگلستان برای جنگ در سوریه به راه افتاده است و نوشته است: گاهی اوقات باید بلند شوی حرکت کنی

۷۶۶۲۰۳_۳۶۹

با آوردن یک آیه از قرآن و نسبت دادن کفر به مبارزان و مدافعان کُرد سعی می‌کنند آنان را مبارزان راه طاغوت معرفی کنند

۷۶۶۲۰۴_۸۰۳

یک تروریست داعش که گویا در حال شلیک به یک هلیکوپتر است می‌گوید: ترس و بزدلی، زندگی‌ام را طولانی نخواهد کرد

۷۶۶۲۰۵_۹۳۹

تصویری که یک عنوان مضحک داشت: تعدادی از جنگجویان انگلیسی داعش

۷۶۶۲۰۶_۳۱۰

انتشار تصویری از جدول زمان‌بندی فاحشه‌های داعش برای تحریک جوانان برای پیوستن به داعش

۷۶۶۲۰۷_۸۲۴

یکی از نکاتی که داعشیون به آن مباهات می‌کنند این است که تروریست‌ها از هر جای دنیا به آنان می‌پیوندند

۷۶۶۲۰۸_۵۳۱

۷۶۶۲۰۹_۴۴۹

دو تصویر بالا مسجد یکی از روستاهای سوریه را نشان می‌دهد که عناصر تروریست داعش در حال برگزاری مسابقه میان کودکان روستا برای جذب آن‌ها هستند

۷۶۶۲۱۰_۹۹۴

تروریستی که با ایستادن و نگاه کردن به گور، می‌خواهد شجاعتش را نشان می‌دهد

۷۶۶۲۱۱_۹۱۵

با آوردن ترجمه انگلیسی آیه «کَم مِّن فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإِذْنِ اللّهِ» خودشان را در نیروهای الهی می‌نامند

مدل دوم:

عده‌ای دیگر تنها به ارسال اخبار پیشروی‌های این گروهک تروریستی می‌پردازند.

۷۷۸۹۸۵_۹۲۵

افراشته شدن پرچم کفر داعش در بیابان‌های عربستان

۷۷۸۹۸۴_۷۷۵

نقشه‌ای که عناصر تروریست داعش برخلاف شکستی که خوردند، از نحوه تصرف کوبانی ارائه کردند

۷۷۸۹۸۳_۷۷۶

مدل سوم:

عده‌ای هم در جهت ارعاب مخاطب، تصاویر و اخبار قربانیان داعش را منتشر می‌کنند.

این سه گروه تبلیغاتی که به‌سان شیپورچیان جنگی تروریست‌های داعشی عمل می‌کنند ابتدا به زبان انگلیسی و در حجمی بسیار کمتر از آن به زبان عربی اقدام به ارسال توئیت‌های خود می‌کنند و البته هر حساب کاربری توییتر که در خدمت‌شان است مدتی به ارسال اخبار ادامه داده و سپس به صورتی ناگهانی از کار می‌افتد؛ در حالی که با پایان یافتن عمر یک حساب کاربری داعشی در توییتر، یک حساب دیگر فعال می‌شود.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول