«شبکه های اجتماعی باید تطهیر شوند»

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایرنا، آیت الله «سیداحمد علم الهدی» به مناسبت روز دانشجو و در دیدار با دانشجویان دانشگاه های مشهد افزود: این حرف من درباره شبکه های اجتماعی است، این حرف را می زنم و با هر کارشناس ارتباطات هم که لازم باشد سر هر میزی صحبت خواهم کرد.

امام جمعه مشهد گفت: شبکه های اجتماعی مانند آب، ویروس دارد که برای استفاده باید تطهیر شوند لذا جز فیلتر راه دیگری برای تطهیر نداریم.

آیت الله علم الهدی افزود: کسی نمی گوید شبکه های اجتماعی را از کار بیندازیم، شبکه های داخلی ما باید به وسیله خود ما تامین شود نه به دست دشمنان ما، متاسفانه حرف های ما در باره فیلتر کردن شبکه های اجتماعی درست منتقل نمی شود.

وی بیان کرد: شبکه اجتماعی نیاز اصلی و محوری کشور در فضای مجازی است لذا درست نیست که یک دستگاه مدیریت اجرایی کشور همچنان نسبت به این مساله بی تفاوت باشد.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شبکه های اجتماعی نیاز حیاتی ما در زندگی ارتباطی است و رهبری نیز بر بوجود آوردن این شبکه ها تاکید داشتند اما نباید برای ایجاد این شبکه ها از ابزار ساخته دست دشمن بهره گیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت باید تمام توان خود را بر ایجاد شبکه های اجتماعی بگذارد اما در این زمینه بسیار کند عمل می شود.

وی افزود: شبکه های اجتماعی باید از محتوای فاسد خالی باشد لذا تا روزی که نمی توانیم این شبکه ها را تصفیه کنیم، با همه نیازی که به شبکه های اجتماعی وجود دارد نباید اجازه دهیم این «آب ویروس دار» در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اظهار کرد: باید شبکه اجتماعی خودی بوجود آید و هر چقدر هم دولت در این قسمت کوتاهی کند، در نخستین اصل مدیریتی خود کوتاهی کرده است.

انتهای پیام/.

One comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول