فضای مجازی نباید تهدید تلقی شود

به گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایرنا، علی آقامحمدی روز چهارشنبه در «سلسله نشستهای تخصصی بررسی یافته های حوزه پژوهشهای اجتماعی» در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهشهای آستان قدس رضوی در مشهد افزود: از فضای رخ داده می توان در حوزه های مختلف به خوبی بهره برد.

وی گفت: اکنون نسلهای سوم و چهارم تلفنهای همراه راه اندازی شده و در آینده قابلیتهای آن گسترش خواهد یافت لذا همه شهروندان می توانند نقشهای مختلف مانند یک خبرنگار، یک گوینده و یک تهیه کننده را ایفا کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خروج از انحصار را از ویژگیهای اینترنت ذکر و بیان کرد: اکنون فضای مجازی به عنوان یک رسانه فراگیر قلمداد می شود و در این فضا سه رسانه روزنامه، رادیو و تلویزیون با هم جمع شده اند.

وی افزود: فضای مجازی مهمترین تحول رخ داده و بهترین تجربه و فرصت تاریخی برای ایران است لذا اگر فرصتها را جدی بگیریم می توانیم تحول بنیادی ایجاد کنیم.

آقامحمدی در بخش دیگری از سخنانش همچنین اظهارداشت: شاخص ثروتهای ناشناخته و ناملموس حاصل از سرمایه های انسانی در ایران خیلی پایین و به میزان ۱۲٫۵ درصد است.

وی گفت: شاخص ثروت حاصل از سرمایه های انسانی در کشورهای پیشرفته به دلیل اقدامات ساختاری، آموزشی و سازماندهی اکنون حدود ۷۵ درصد است.

رییس کمیسیون علمی راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بی توجهی نسبت به استفاده از انسان و سرمایه های انسانی را یک ضعف توصیف و بیان کرد: وجود مشارکت، اعتماد و روابط اجتماعی مطلوب و سازنده نقش مهمی در هم افزایی فعالیتهای اقتصادی و تجاری دارد.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

جایزه همراه اول