آمار دولتی از شبکه مورد علاقه کاربران

گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از تسنیم، ابوالحسن فیروزآبادی قائم‌مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اهمیت سیاست‌گذاری در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: با توجه به اینکه قریب به ۸۸ درصد از جوانان تهرانی در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی درزمینهٔ استفاده صحیح از این شبکه‌ها برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی نوپدید در جامعه ضروری است.
وی بابیان این نکته  که ۸۷ درصد از جوانان در  گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال در شهر تهران حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری یکی از موسسات نظرسنجی کشور یک نظرسنجی در خصوص شبکه‌های اجتماعی در خردادماه سال جاری در سطح شهر تهران انجام داد که نتایج آن بیانگر این است که جوانان بیشترین تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در شهر تهران بوده‌اند.
قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جنسیت کاربران در این شبکه‌ها گفت: یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد عضویت شهروندان تهرانی با جنسیت ایشان ارتباط معنادار دارد و مردان بیشتر از زنان  از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند چنان‌که بر اساس نتایج این گزارش ۶۳ درصد کاربران مرد هستند.
وی ادامه داد: وضعیت تأهل شهروندان تهرانی نیز با استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط معنادار داشته و درصد بیشتری از مجردان، نسبت به سایر گروه‌ها عضو شبکه‌های اجتماعی بوده‌اند. بیشترین شبکه مورداستفاده شهروندان تهرانی، شبکه وایبر بوده و شبکه‌های  لاین ، واتس‌اپ و  تلگرام، در رده‌های بعد جای می‌گیرند.
فیروزآبادی با اشاره به نظر کاربران درباره افزایش آگاهی ایشان در استفاده از شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: در این نظرسنجی ۷۵ درصد پاسخگویان با این نظر موافق بوده‌اند که شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود آگاهی‌ها و اطلاعات افراد از مسائل مختلف زیاد شود، ۶۵ درصد با این نظر موافق بوده‌اند که شبکه‌های اجتماعی این خطر را دارند که اطلاعات خصوصی فرد بین افراد زیادی پخش شود و ۶۷ درصد با این نظر موافق بوده‌اند شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود کنترل والدین بر فرزندان کم شود.
وی درباره برنامه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و بهره‌گیری از فضای مجازی برای بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال، گفت:  در این وزاتخانه به بهره‌برداری از فضای مجازی در حوزه اشتغال ، کسب‌وکار همراه با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی توجه می‌شود.
وی با تأکید بر تفاوت آسیب‌های اجتماعی در مقایسه دو فضای فیزیکی و مجازی تأکید کرد :  تفاوت آسیب‌های اجتماعی در مقایسه دو فضای فیزیکی و مجازی یا به عبارتی جهان واقعی و جهان رایانه و اینترنت، اختلاف‌ها و تغییرهای متعددی را به وجود آورده‌اند برای نمونه تضاد و تفاوت میان آسیب‌های اجتماعی در این دو فضا از آسیب محلی به آسیب جهانی-محلی، آسیب کند به آسیب سریع، آسیب محدود به آسیب فراگیر، آسیب منفرد (منزوی) به آسیب متکثر (شبکه‌ای)، آسیب تک مکانی به آسیب همه‌جا حاضر بوده است.

 انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.