آمار فتا از کاربران بی‌هدف در فضای مجازی

گزارش «وبلاگ‌نیوز» و به نقل از ایسنا، سرهنگ سید علی میراحمدی بابیان اینکه در حال حاضر با یک نوع استثمار سایبری روبرو هستیم، اظهار کرد: امکاناتی که در فضای مجازی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد از سر دلسوزی نیست بلکه آن‌ها به دنبال این هستند که به اطلاعات ما دست بیابند.
وی با اشاره به دشمنی‌های دنیای استکبار با جمهوری اسلامی، افزود: امروز دشمن به تمام ظرفیت‌های مجازی اشراف کامل دارد و ازاین‌رو از این اطلاعات در قالب جنگ نرم و علیه کاربران از آن استفاده می‌کند.
سرهنگ میراحمدی، با اشاره به نگرش متفاوت برخی شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه به کاربران ایرانی، به خدمات‌دهی واتس‌اپ به ایرانی‌ها اشاره و تصریح کرد: این شبکه در تمام دنیا حق عضویت دریافت می‌کند ولی خدماتش را به کاربران ایرانی به‌صورت رایگان ارائه می‌دهد.
رییس پلیس فتای استان بابیان اینکه طراح وایبر یک اسرائیلی است، خاطرنشان کرد: سرور وایبر نیز در اسرائیل قرار دارد و ازاین‌رو آن‌ها به‌تمامی اطلاعات ما در وایبر دسترسی دارند.
وی بابیان اینکه صاحبان این فنّاوری‌ها به‌راحتی به اطلاعات ما دست می‌یابند، یادآوری کرد: آن‌ها به سهولت می‌توانند که به ویرایش و دست‌کاری پیام‌ها و اطلاعات کاربران بپردازند.
بلوغ زودرس نوجوانان نتیجه دسترسی آسان به محتوای غیراخلاقی
میراحمدی، با اشاره به محتوای غیراخلاقی و کاریکاتور، طنزها و توهین‌ها در برخی شبکه‌های اجتماعی، به پدیده بلوغ زودرس در برخی نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: ریشه اصلی این بلوغ زودرس را باید در دسترسی آسان به همین محتوای غیراخلاقی و مسموم جست‌وجو کرد که غالباً در شبکه‌های مبتنی بر تلفن همراه قرار دارد.
این کارشناس فضای سایبری، با اشاره به برنامه دشمن برای ایجاد تفرقه و دشمنی بین اقوام مختلف ایرانی، تصریح کرد: در مقاطعی در همین شبکه‌های مبتنی بر تلفن همراه ، قومیت‌های مختلف ایرانی را از طریق مطالب طنز به تمسخر گرفته و متأسفانه برخی از ماها نیز نادانسته با آن‌ها همراه می‌شویم غافل از اینکه آن‌ها به دنبال ترویج قومیت‌گرایی و ایجاد تفرقه و دشمنی بین اقوام مختلف ایرانی هستند که قرن‌ها برادرانه در کنار هم و باهم زندگی کرده و از ایران و اسلام محافظت کردند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.