نیازمندی خانواده ها به برگزاری دوره های آموزش فضای مجازی

  • سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده:

امروز سیطره فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی چنان نوجوانان و جوانان و بعضاً نیز خانواده ها را چنان به خود مجذوب کرده است که خیلی از آنان به تعبیر مقام معظم رهبری در این فضل در حال تنفس هستند.

برخی ها از توطئه های نهفته در پشت این شبکه ها غافل اند و ناخواسته در دام توطئه های دشمنان در شبکه های مجازی می افتند که نمونه آن را می توان در خیلی از حوادث کشور به عینه احساس کرد.

امروزه فضای مجازی چنان جامعه را درگیر خود کرده است که بیشتر چالش های ما در این حوزه است و خانواده ها را نیز درگیر این امر کرده است.

امروز شاهد تاثیر فضای مجازی در بیشتر تحولات جامعه به خصوص تغییر سبک زندگی، اعتیاد به اینترنت و وابسته شدن به فضای مجازی را می توان به عینه در سطح جامعه احساس کرد.

باتوجه به گسترش روز افزون فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی نیاز است که در زمینه آموزش صحیح فضای مجازی گام های مهمی برداشته شود که بسیج با داشت افراد توانمند در این حوزه پیشقدم خواهدبود.

باتوجه به توانمندی های بسیجیان در حوزه فضای مجازی، این زمینه جهت آگاهسازی خانواده ها وجوانان در فضای مجازی فراهم می باشد و در آینده این آموزش ها به بسیجیان و خانواده های آنان آموزش داده خواهدشد.وی تاکیدکرد: بهترین راه حل برای مقابله به عدم تسلط شبکه های اجتماعی برخانواده ها و جامعه بالابردن سطح سواد رسانه ای در جامعه است.

/خبرلنده/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.