کاربران توییتر ازاین‌پس می‌توانند ریپلای‌ها را از دید دیگران پنهان کنند. توییتر پس از آزمایش این ویژگی در اوایل سال جاری اعلام کرد که کاربران اکنون می‌توانند ریپلای‌ها را مخفی کنند. این گزینه پس از آزمایش‌هایی که از سر گذرانده، از پنج‌شنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در ایالات‌متحده، ژاپن و کانادا فعال شده است.

ویژگی مخفی‌کردن ریپلای به این معنی است کاربران می‌توانند پاسخ‌ها را از کانون توجه خارج کرده و مخفی کنند؛ از این گذشته، به‌محض اینکه شبکه‌ها گزینه‌های بیشتری را برای کنترل محتوای کاربران ارائه می‌کنند، منتقدین سانسور نیز شروع به انتقاد می‌کنند. پاسخ‌های پنهان‌شده دیگر به‌صورت مستقیم زیر توییت نیستند؛ اما اگر کاربران سعی در دیدن آن‌ها داشته باشند، می‌توانند آن‌ها را داخل بخشی اختصاصی مشاهده کنند.

به کمک این قابلیت نحوه انتشار توییت به یکی از چهار روش زیر صورت خواهد گرفت:

  • Global – تنظیمات فعلی، هر کاربری که توییت را ببیند، می تواند به آن پاسخ دهد.
  • Group – افرادی که فالوو می شوند و کاربرانی که منشن شده اند، اجازه پاسخ دهی دارند.
  • Panel – فقط کاربرانی که منشن شده اند می توانند به توییت پاسخ دهند.
  • Nobody – همانطور که از نامش پیداست، به هیچ کاربری اجازه پاسخ دادن به توییت را نمی دهد.

در صورتی که اکانت پابلیک باشد، کاربران همچنان می توانند توییت را نقل قول کنند. ولی با قابلیت جدید سیستم پاسخ دهی در این پلتفرم تا حد زیادی تحت کنترل کاربر قرار خواهد گرفت.

البته در صورتی که پیام شخصی باز باشد، کاربران همچنان می توانند از این طریق مزاحمت ایجاد کنند. ولی با این وجود قابلیت جدید تغییر چشمگیری در نحوه تعامل کاربران با این شبکه اجتماعی خواهد گذاشت.

کاربران برای استفاده از قابلیت یاد شده باید تا اواخر سال 2020 صبر کنند.

اواخر آذر ماه امسال عده ای از کاربران توییتر با سوء استفاده از باگ توییتر و ارسال گیف و تصاویر تحریک آمیز، کاربران مبتلا به صرع را هدف قرار دادند. توییتر در واکنش به این حمله ارسال فایل های PNG متحرک را ممنوع کرد.