دستگیری عوامل انتشار محتویات غیراخلاقی در فضای مجازی

سرهنگ فرهاد آراوند فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان:
  • کارشناسان مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا دشتستان با رصد شبکه های اجتماعی در بستر فضای مجازی دریافتند که دو نفر به عنوان مدیر گروه های مجازی با جذب اعضایی از سراسر استان بوشهر اقدام به انتشار گسترده محتویات غیراخلاقی در فضای مجازی کرده اند و با هماهنگی مقام قضائی اقدامات لازم را جهت دستگیری آنان آغاز کردند.
  • پس از اقدامات شناسائی و هماهنگی با مقام قضائی، هر دو متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند. متهمان در مواجهه با شواهد و قرائن ارائه شده از سوی مأموران به بزه انتسابی اعتراف و تجهیزات دیجیتالی مورد استفاده در جرم از آنان کشف و پس از تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.
  • شبکه های اجتماعی نکات مثبت و فرصت های فراوانی در زندگی انسان ها ایجاد کرده اند اما در کنار تمامی این فرصت ها، آسیب ها و تهدیدات زیادی درحوزه فرهنگی، اخلاقی و دینی وجود دارد که اگر مورد مراقبت و پیشگیری قرار نگیرد به کاربران خود آسیب جدی وارد می کند به گونه ای که این آسیب ها به همه ی ابعاد زندگی و سنین مختلف راه پیدا می می کند.
  • امروزه جوانان و نوجوانان بیشتر از نسل های قبلی با فضای مجازی ارتباط دارند به طوری که می توان تاثیر فضای مجازی بر فرزندان را یکی از عوامل تاثیرگذار تربیتی دانست، این درحالی است که والدین با فضای مجازی ارتباط کمتری دارند و یا ارتباط آنها محدودتر از فعالیت فرزندان است لذا ضروری است والدین توجه بیشتری کنند.
  • بیشتر این نوع تهدیدات و آسیب ها ساخت و طراحی شده دشمنان بیرونی جامعه و در راستای جنگ نرم علیه کشور ما و باهدف تخریب فرهنگ دینی و اخلاقی افراد در جامعه است. متاسفانه گاها برخی اشخاص در دام این محتویات افتاده و علاوه بر خود، سایر افراد دیگر را نیز آلوده می کنند.

/پایگاه خبری خرداد/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.