اولین جلسه کارگروه جرایم سایبری و فضای مجازی پژوهشگاه قوه قضاییه

 اولین جلسه کارگروه جرایم سایبری و فضای مجازی با حضور معاون فضای مجازی دادستان کل کشور و جمعی از اساتید و صاحبنظران در پژوهشگاه قوه قضائیه برگزار شد.

جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در این جلسه بر ضرورت ایجاد فضای امن برای مردم در فضای مجازی، مواجهه عالمانه و دانش محور در رابطه با جرایم و آسیب‌های سایبری و نیاز به اصلاح و تنقیح قوانین و مقررات کشور در مورد فضای مجازی تاکید کرد.

شاطری پور رئیس پژوهشکده حقوق جزا و جرمشناسی پژوهشگاه قوه نیز با اشاره به ضرورت مقابله دانش محور و مبتنی بر پژوهش در مقابله با جرایم و آسیب‌های اجتماعی، افزود: پژوهشگاه برای ایجاد هم‌افزایی علمی و پژوهشی برای حل مسائل و چالش‌های دستگاه قضا در دوران تحول تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور را دعوت به همکاری می‌کند.

هم چنین در این نشست از سوی استادان و صاحبنظران حوزه جرایم سایبری مسائل متعدد‌ی از قبیل مسئولیت کیفری جرائم سایبری، نحوه مقابله با جرایم مرتبط با اینترنت اشیاء رمز ارز‌ها و داده‌های عظیم سازوکار‌های شناسایی و تعقیب مجرمین از طریق تراکنش‌های مالی رمز ارز‌های مبتنی بر زنجیره‌های بلوکی به عنوان برخی از موارد پژوهشی مورد نیاز مطرح و بر همکاری و تعامل نهاد‌های مختلف برای شناسایی و پاسخ دهی مناسب به مسائل فضای مجازی تاکید شد.

/میزان/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو