فیلم/۳ میلیون حمله سایبری در یک روز

روزانه بین دو تا سه میلیون حمله سایبری در ایران اتفاق می‌افتد و تعداد آن‌ها گاهی در سال به ۲۰۰ میلیون حمله می‌رسد.

طی چند ماه گذشته ورود به حساب‌های بانکی منجر به دزدی‌های بزرگی شد. هزاران نفر درگیر این کلاهبرداری‌ها شدند و حجم بی‌سابقه پرونده‌های قضایی در پلیس فتا تشکیل شد. همه این‌ها به دلیل درز اطلاعاتی کارت‌های بانکی بود. لطمه بزرگی که پس از آن بانک‌ها به فکر راه‌اندازی رمز دوم پویا شدند. موضوعی که هنوز هم از سوی جامعه جدی گرفته نشده‌است. اتفاقاتی شبیه به این بارها در ایران رخ داده‌است. از پرونده‌ ارزش‌های افزوده گرفته تا فیشینگ و انواع کلاهبرداری‌های هکری در دنیای اینترنت.

سازمان فناوری اطلاعات ایران برای مبارزه با آلودگی‌ها و حمله‌های سایبری دژفا را راه‌اندازی کرده‌است. مخفف دژ فناوری اطلاعات ایران. آنچه که رسانه‌ها و در میان مردم به سپر سایبری شهرت پیدا کرده‌است.

اما اگر دژفا به عالی‌ترین مرتبه تکنولوژی و فناوری هم برسد باز هم برای امنیت سایبری ایران کافی نیست. همانطور که تنها متولی امنیت سایبری در ایران هم سازمان فناوری اطلاعات نیست و نهادهای دیگر حاکمیتی و امنیتی هم سهمی چشمگیر دارند. بسیاری از سازمان‌ها، بانک‌ها و شرکت‌هایی که عمده فعالیت‌شان با اطلاعات مردم و داده‌های اینترنتی است ملاحظات امنیتی را رعایت نمی‌کنند.

گفتگو با ابوالقاسم صادقی، معاون امنیت تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات را ببینید:

/عصر ایران/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو