چرا اینستاگرام اپ مخصوص آیپد ندارد؟

اخیرا کاربری از مدیرعامل اینستاگرام پرسیده چرا با وجود این که دو ماه هم از سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، هنوز برنامه اختصاصی برای آیپد توسعه داده نشده است. سوال این کاربر ذهن بسیاری دیگر را هم مشغول کرده بود، ولی اکنون می‌دانیم علت چیست: اولویت‌ها.
آدام موسری (Adam Mosseri) مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به کاربر کنجکاو می‌گوید، این کمپانی از منابع لازم برای توسعه آپ آیفون و آیپد به صورت همزمان برخوردار نیست و به همین دلیل است که تاکنون تنها برنامه آیفون توسعه داده شده است. او می‌گوید اینستاگرام آیفون آن قدر کار می‌برد و آن قدر سودده است که اصلا نمی توان وقتی برای توسعه اپ مخصوص آیپد گذاشت.
  •  ما خودمان نیز دوست داریم اپلیکیشن مخصوص آیپد را توسعه دهیم، اما ما توسعه‌دهندگانی محدود با حجم کار بالا داریم. در نتیجه برنامه آیپد هنوز به یک اولویت تبدیل نشده است.
این اولین بار است که کمپانی اینستاگرام از سختی‌های توسعه اپ آیپد می‌گوید. ماه پیش هم از این کمپانی پرسیده شد چرا اضافه کردن پیام‌های خصوصی به اینستاگرام تحت وب، اولویت مهم‌تری نسبت به توسعه اپ آیپد می‌شود؟ پاسخ این کمپانی به این سوال این گونه بود: پیام‌های خصوصی باعث می‌شود افراد با نزدیکانشان در تماس باشند.
البته پیش از این نیز اپ‌های شخص ثالثی برای آوردن تجربه اینستاگرام به آیپد وجود داشتند ولی این کمپانی با تغییر در API های خود، این برنامه‌ها را به کل از چرخه خارج کرد. اکنون تنها راه‌های تجربه اینستاگرام در آیپد این است که از برنامه آیفون استفاده کنید که البته با مقیاس درستی رندر نمی‌شود. راه‌حل دوم این است که از نسخه تحت وب استفاده کنید و از آن جایی که می‌توان به سادگی آن را به هوم اسکرین اضافه کرد، می توان به نوعی آن را به عنوان برنامه اختصاصی پذیرفت. البته که نسخه تحت وب هیچ‌گاه جای برنامه اصلی را نمی‌گیرد ولی حداقل تا زمانی که فیسبوک با آن عظمت، بتواند چند نفر را برای توسعه اپ آیپد استخدام کند، کارتان را راه می‌اندازد.
/دیجیاتو/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو