پارسی‌جو پایلوت جستجو در شبکه ملی اطلاعات شد

مجازیست- ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در پانزدهمین جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد:

  • با توسعه زیرساخت ها و به واسطه رشد اقتصاد دیجیتال در کشور، در دوران شیوع ویروس کرونا، آموزش و کار تعطیل نشد.
  • با توجه به شیوع ویروس کرونا، وزارت ارتباطات به ‌منظور کمک به توسعه آموزش مجازی، در اسفندماه سال گذشته به ‌صورت داوطلبانه، ارائه ترافیک رایگان در بستر شبکه ملی اطلاعات به جامعه دانشگاهی شامل اساتید و دانشجویان را در دستور کار قرارداد که منجر به رایگان شدن ۹۰ درصد این ترافیک شد.
  • تلاش می شود از جستجوگر پارسی جو به عنوان پایلوت برای جستجو در شبکه ملی اطلاعات استفاده شود که در صورت تحقق و موفقیت پارسی جو به عنوان یک شرکت یزدی و دانش بنیان، امید است بخشی از مشکل اشتغال فارغ التحصیلان مرتفع شود.

محمدعلی طالبی استاندار یزد:

  • تشکیل شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقدامی ابتکاری از سوی مدیران استان بوده و برای اولین بار در سطح کشور این شورا تشکیل شده است، این اقدام به منظور ساماندهی و هماهنگی بیشتر دستگاه های مرتبط در امر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه این حوزه در استان است.
  • حوزه اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان از دو سو می‌تواند موجب ایجاد اشتغال شود، از یک طرف به صورت مستقیم این مهم را انجام می‌دهد و از سوی دیگر، با تاثیر گذاری بر دیگر بخش ها و فعال سازی موتور حرکتی دیگر کسب و کارها، موجب ایجاد اشتغال می‌شود.
  • گفتمان سازی اقتصاد دانش بنیان در استان انجام شده و ارتباط خوبی بین بدنه دولت و بخش خصوصی در این زمینه بوجود آمده که این ارتباط و تعامل پشتوانه بسیار خوبی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان است.

بر اساس این گزارش، پانزدهمین جلسه شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با حضور محمد علی طالبی، استاندار و رییس شورا، اکرم فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و دبیر شورا، اعضای شورا و با مشارکت ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.