مدیرعامل فیس‌بوک سومین فرد ثروتمند جهان شد

مجازیست- مارک زاکربرگ پس از رشد ۳۰ میلیارد دلاری ثروتش از زمان آغاز بحران کرونا تا کنون به سومین ثروتمند جهان تبدیل شده است. براساس فهرست شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، در حال حاضر ۸۷.۸ میلیارد دلار ثروت دارد و در نتیجه جهان او را به عنوان سومین فرد ثروتمند جهان می‌شناسد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، با وجود ضربه همه گیری کرونا به اقتصاد جهان، فیس بوک آمار و ارقام بهتری را برای درآمد و کاربران در درآمد سه ماهه اول نشان داد و صبح روز بعد ۴۴ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرد. در نهایت نیز با وجود پیامد‌های اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک بیش از ۳۰ میلیارد دلار آمریکا به ثروت خود طی تنها دو ماه اضافه کرده است.

براساس رتبه بندی شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ که در تاریخ ۲۱ می‌منتشر شد، ارزش خالص ثروت زاکربرگ به حد تقریبی ۸۷.۸ میلیارد دلار آمریکا رسیده است و در نتیجه بالاتر از میلیاردر‌هایی مانند برکشایر هاتاوی مدیرعامل وارن بافت ایستاده است. زاکربرگ در فهرست ثروتمندترین افراد جهان پشت سر جف بزوس، مدیر عامل آمازون و بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت قرار دارد.

شرکت فیس بوک انتظارات وال استریت را در درامد و کاربران فعال روزمره با تولید ۱۷.۷۴ میلیارد دلار ایالات متحده و ۱.۷۳ میلیارد کاربر در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ به خود جلب کرد. این شرکت همچنین گزارش داد که به ۳ میلیارد کاربر ماهانه در سراسر خانواده برنامه‌های خود رسیده است، که شامل اینستاگرام، واتس اپ و مسنجر است. تا صبح روز بعد، سهام فیس بوک به ۸ ٪ افزایش یافت و این شرکت را به ارزش افزوده بازار ۴۴ میلیارد دلار رساند.

با این حال، فیس بوک اعلام کرد که طی سه هفته آخر سه ماهه اول، کاهش قابل توجهی در تقاضای تبلیغات را تجربه کرده است. در حالی که درآمد سه ماهه اول برای شرکت‌های فناوری و سیستم عامل‌های اجتماعی نسبتاً امیدوار کننده است، اما تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد نیز خواهد گذاشت.

در دو ماه گذشته، فیس بوک همچنین گسترش فعالیت‌های تجاری خود در تجارت الکترونیکی و چت تصویری را اعلام کرده است. فیس بوک به تازگی اولین روم مسنجر‌ها را ارائه داده است، یک سرویس چت تصویری برای ۵۰ نفر همزمان. این سرویس برای مبارزه و رقابت با سرویس‌هایی مانند زوم ارائه شده است.

 

/انتخاب/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو