درآمدزایی در آپارات

مجازیست- آپارات به تازگی سیستم درآمدزایی جدیدی را برای کاربران خود در نظر گرفته و قصد دارد بین ۵۰ تا ۷۰ درصد درآمد از طریق تبلیغات موفق را به تولیدکنندگان محتوا دهد. البته برای بازنشرکنندگان هم سیستم درآمدی متفاوتی را در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد بزرگترین سرویس اشتراک ویدیو ایران در سیستم درآمدزایی جدید خود قصد دارد حمایت همه جانبه‌ای از تولیدگنندگان ویدیو داشته باشد.

سیستم درآمدزایی اولیه آپارات سال ۹۶ راه‌اندازی شد اما ابن سیستم بر اساس بازدید بود و به دلیل اینکه خیلی از ویدیوها CPM بودند، مدیریت آنها کار سختی بود. در ادامه سیستم درآمدزایی آپارات به «واچ تایم» تغییر کرد که در ابن شیوه هر چقدر زمان بازدید از ویدیوهای یک کانال بیشتر بود درآمد هم به تناسب بیشتر می‌شد. این سیستم مهر پارسال لانچ شده بود و حالا آپارات تصمیم گرفته آن را تغییر داده و از یک روش جدید برای حمایت هرجه بیشتر از تولیدکنندگان استفاده کند.

سیستم جدید کسب درآمد از آپارات به شکلی تغییر کرده که از تولیدکنندگان حمایت بیشتری کند و تفاوتی ندارد این تولیدکننده حرفه‌ای باشد یا آماتور. هدف ار سرویس جدید این است که تولیدکننده بتواند از طریق آپارات درآمد داشته باشد. این شرکت معتقد است سیستم های درآمدزایی از آپارات باعث شده بود تولیدکننده‌ها میل کمتری به تولید ویدیو در این سرویس داشته باشند بیشتر به سمت یوتیوب بروند اما در سیستم جدید تلاش شده با حمایت بیشتر، تولیدکنندگان واقعی به آپارات بازگردند.

آپارات در سیستم جدید همچین قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای تخلفات در نطر گرفته و با بازار سیاه ترافیک فیک نیز برخورد خواهد کرد.

آپارات قصد دارد گزارشهای تخلف تولیدکنندگان را نیز با جدیت بررسی کند و در صورت مشاهده تخلف از طرف بازنشردهندگان و رعایت نکردن قوانین کپی رایت، سیستم درآمدی آنها را قطع خواهد کرد.vm

شرایط درآمدزایی به عنوان تولیدکننده چیست؟

در سیستم درآمدزایی جدید آپارات، تولید کننده محتوا فردی است که از صفر تا صد ویدیو توسط وی ساخته شده باشد. همچنین برای اینکه بتوانید به عنوان تولیدکننده درآمد کسب کنید، بایستی حداقل ۲۰۰ دنبال کننده و حداقل ۳۰۰۰ بازدید طی ۳ ماه اخیر را داشته باشید.

البته شرایط محسوب شدن به عنوان تولید کننده به همین موارد ختم نمی‌شود. برای مثال گیمرها برای اینکه تولید کننده بهدحساب بیایندف باید حتما از وب کم استفاده کنند. با اینکه دوبله ویدیوها هم نوعی تولید محسوب می‌شود امام اضافه کردن زیرنویس یا میکس کردن ویدیوها تولید محسوب نمی‌شود.

آپارات همچنین قوانین سفت و سختی را نیز برای تولیکنندگان در نظر گرفته. برای مثال استفاده از تیترهای بی ربط و بازنشرکردن حتی یک ویدیو باعث قطع درآمد تولیدکنند می‌شود.
گزارش سال ۹۸ آپارات را اینجا بخوانید

شرایط درآمدزایی به عنوان بازنشرکننده

آپارات برای افرادی که توانایی تولید محتوای ویدیویی ندارند نیز طرحی را در نظر گرفته است. بر اساس این طرح بازنشرکنندگان محتوا نیز می‌تواند از سیستم کسب درآمد آپارات بهره مند شوند.

برای درآمدزایی به عنوان بازنشرکننده در آپارات لازم است کاربر حداقل ۲۰۰۰ نفر دنبال کننده و ۵۰۰هزار ساعت نمایش داشته باشد. با داشتن این شرایط، فرد می‌تواند از طریق آپارات و بازنشر کردن ویدیوها، درآمد کسب کند. همچنین در صورت اثبات شدن کپی کردن ویدیویی از یک کانال دیگر و یا عدم رعایت حق نشر صاحبان محتوا مثل فیلم های روز سینمای ایران و یا برنامه های تولیدی آپارات، کانال از سیستم درآمدزایی حذف می شود. در آپارات کانال شما از سیستم درآمدزایی حذف می شود.

البته درآمد بازنشرکنندگان در مقایسه با تولیدکنندگان کمتر است و آپارات تا ۱۰ درصد از درآمد حاصل از نمایش موفق تبلیغات را به بازنشرکننده محتوا می‌دهد.

شرایط و قوانین جدید درآمدزایی آپارات را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

ملاک های درآمدزایی بیشتر

در مدل جدید سیستم کسب درآمد از آپارات بر اساس کیفیت ویدیو، ۵۰ تا ۷۰ درصد از درآمد از طریق تبلیغات را به تولیکننده پرداخت می‌شود که در مقایسه با عددی که یوتیوب به تولیدکنندگان پرداخت می‌کند، رقم قابل توجهی است.

آپارات همچنین قصد دارد در آینده تبلیغات میدرول، تبلیغات بنری و حتی تبلیغات نصب اپلیکیشن را هم به این مدل درآمد اضافه کند. در کل تمامی تبلیغاتی که در صبا ایده ارائه می‌شوند، همگی محسابه شده و به تولیدکننده پرداخت می‌شود.

پارامترهای مهم آپارات برای افزایش میزان درآمد تولیدکنندگان نیز شامل لایک، کامنت، دنبال کننده، تعداد ویدیو و مدت زمان مشاهده ویدیوها است که هرکدام از این موارد، امتیازی را برای تولیدکننده دارند. البته ممکن است برخی معیارها امتیاز بیشتری داشته باشند که این مسئله به عملکرد تولیدکننده بستگی دارد.

نحوه پرداخت به تولیدکنندگان

سیستم قبلی پرداخت آپارات به تولیدکنندگان به صورت ماهانه بود و سیستم جدید هم به همین منوال است. البته این امکان از طرف آپارات وجود دارد در صورتی که استقبال خوبی از این سیستم درآمدزایی جدید صورت بگیرد، شیوه پرداخت به بازه زمانی ۱۵ روزه کاهش پیدا کند که این موضوع در کل به نیاز کاربران این سیستم بستگی دارد.

منبع:  ای تی ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو