تصویب سند کلان شبکه ملی در انتظار برگزاری جلسه شورای فضای مجازی

مجازیست- براساس حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی جلسات این شورا باید هر سه هفته یک بار برگزار شود اما از آخرین زمانی که جلسه شورای عالی فضای مجازی می گذرد، حدود ۴ ماه گذشته است و مسئولان دلیل عدم برگزاری را بحران کرونا می دانند.

محمدحسن انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی:

 ما منتظر هستیم که نتایج بررسی های مربوط به سند پیشنهادی طرح کلان شبکه ملی اطلاعات را به صحن شورای عالی فضای مجازی ببریم.

بررسی های مربوط به این طرح، تا حدود بالایی پیش رفته است اما نتایج آن باید در شورای عالی فضای مجازی بحث شود که فعلا متوقف است.

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی توضیح داد: اسنادی که وزارت ارتباطات برای طرح کلان شبکه ملی اطلاعات در نیمه دوم سال ۹۸ به شورای عالی فضای مجازی ارائه داد با مشکلات و ابهاماتی روبرو بود که مقرر شد اسناد جدیدی با همکاری کارگروه ویژه در مرکز ملی فضای مجازی تهیه شود.

از این اسناد جدید که در حدود ۵ بند بود، ۲ بند در شورای عالی فضای مجازی تصویب شده و ۳ بند دیگر باقی مانده و در انتظار تصویب نهایی این شورا است.

مرکز ملی فضای مجازی در تلاش است تا جلسه شورای عالی فضای مجازی تشکیل شود اما تاکنون خبری در مورد زمان برگزاری این شورا اعلام نشده تا تصویب بخش دیگری از این سند، دنبال شود.

بطی روزهای اخیر عدم برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب فرهنگی  با انتقاداتی همراه بوده و  برخی اعضا می گویند که تعویق در برگزاری این جلسات باعث شده که بسیاری از طرح‌ها و دستور کارهای مربوطه روی زمین بماند.

حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ۴ ماه است که تشکیل نشده است؛ شورای عالی فضای مجازی نیز تشکیل نمی‌شود و سند مهندسی فرهنگی کشور که باید در سبد اولویت‌ها می‌بود عملاً روی زمین مانده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

/مهر/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو