مقام ارشد اینستاگرام از تغییرات سیاست کلی این شبکه اجتماعی خبر داد

مجازیست- مدیران اینستاگرام می‌خواهند سیاست‌ها و قوانین این شبکه اجتماعی درخصوص رفتار با کاربران سیاه‌پوست را بازطراحی و بررسی کنند.  برخی از کاربران اینستاگرام معتقدند قوانین این شبکه اجتماعی زمینه آزار و اذیت کاربران رنگین‌پوست را فراهم می‌کند.

پس از شروع اعتراضات به اقدامات ظالمانه و نژادپرستانه پلیس آمریکا در آزار و اذیت سیاه‌پوستان شرکت‌های مختلف فناوری سعی کردند از این فرصت استفاده کرده و کاربران بیشتری را به سمت نر‌م‌افزارهای خود جلب کنند. یکی از شرکت‌هایی که به دلیل تعداد زیاد کاربران به شدت زیر ذره‌بین قرار دارد، اینستاگرام است. برخی از کاربران این شبکه اجتماعی مدعی هستند اینستاگرام سیاست‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کرده که سیاه‌پوستان را در انزوا قرار می‌دهد.

حالا رئیس اینستاگرام اعلام کرده است شکایت‌های گسترده‌ای در خصوص عدم اشتراک‌گذاری عکس‌های کاربران سیاه‌پوست در صفحه‌های مختلف این شبکه اجتماعی دریافت کرده‌ایم. از همین رو قصد داریم برخی از قوانین اینستاگرام را تغییر داده و بیش از گذشته با نژادپرستی مبارزه کنیم.

این مقام ارشد اینستاگرام در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرده است که اینستاگرام بارها صفحه‌های مرتبط با گروه‌های اسلامی و مسئولان ایرانی را مسدود کرده و از انتشار پست‌های آگاهی‌بخش آن‌ها جلوگیری می‌کند. گسترش فعالیت‌های مجازی در سال‌های اخیر موجب شده آزار و اذیت رنگین‌پوستان تنها به خیابان‌ها محدود نشده و در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز رفتارهای بسیار بدی با آن‌ها صورت گیرد.

اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه تنها به اینستاگرام محدود نشده و سایر شبکه‌های اجتماعی آمریکایی نیز در این زمینه متهم هستند.

مارک زاکربرگ، رئیس فیس‌بوک:

  • به زودی خط مشی‌های جاری در فیس‌بوک را بازبینی می‌کنیم.

/آنا/۶

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو