توییتر حساب کاربری یکی از حامیان ترامپ را بست

مجازیست- شبکه اجتماعی تویتر در اقدام دیگری برای محدود کردن تبلیغات رئیس جمهوری آمریکا و هوادارانش، حساب کاربری یک شخصیت اینترنتی راستگرا را به اتهام نقض قانون کپی رایت، برای همیشه به حال تعلیق درآورد.

این حساب کاربری هفته پیش یک ویدئوی ساختگی از نوزادان را بازنشر کرد که ابتدا توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا منتشر شده بود.

توییتر به مهم ترین ابزار تبلیغاتی ترامپ در فضای مجازی تبدیل شده است بطوری که رئیس جمهوری آمریکا هر روز چندین پیام که بعضا هم توهین آمیز است، در صفحه توییتر خود منتشر می کند و این رسانه مجازی را به ابزاری برای هجمه علیه ملت ها، کشورها و منتقدان داخلی خود تبدیل کرده است.

این دومین اقدام توییتر علیه ترامپ در ۲۴ ساعت گذشته به شمار می رود. این شبکه روز گذشته (سه شنبه) پیام تهدیدآمیز وی را در باره استفاده از زور علیه تظاهرکنندگان معترض به تبعیض نژادی و خشونت پلیس در واشنگتن دی سی پایتخت، پوشانده بود که به نظر مدیران این شبکه، نقض کننده سیاست آن در باره تهدید به کاربرد خشونت است.

توییتر از ماه مه (اردیبهشت) که چالش را برای محدود کردن پیام های ترامپ در این شبکه آغاز کرد تاکنون، بارها با او درگیری داشته است. وی اخیرا در پی آنکه توئیتر بر پیام او علیه رای گیری غیرحضوری از طریق پست الکترونیک، برچسب نادرست زد و پیام تهدیدآمیز او در باره کاربرد زور علیه غارتگران، تحریک کننده خشونت خواند، تهدید کرد که قوانین رسانه های اجتماعی را برای اعمال محدودیت بر آنها، تغییر خواهد داد.

توییتر هفته گذشته پیام منتشر شده ترامپ را در این شبکه که یک قطعه تصویری تغییر یافته از شبکه سی ان ان بود، دستکاری شده خواند. این فیلم کوتاه، در اصل یک قطعه بسیار دیده شده از کودکان سیاه و سفیدپوست بود که دوستی بسیار نزدیکی داشتند، اما در نسخه تصویری که ترامپ منتشر کرده بود، روی آن با غلط املایی نوشته شده بود: کودک وحشت زده از کودک نژادپرست می گریزد.

این قطعه تصویری دستکاری شده نخست توسط حسابی به نام کارپ دونکتام منتشر شد که به حمایت از ترامپ معروف است. توییتر روز چهارشنبه اعلان کرد که این حساب را به علت نقض مکرر سیاست های این شبکه در باره محتواهای تحت حفاظت قانون کپی رایت، به مدت نامعلومی به حال تعلیق در آورده است.

دونکتام در شبکه اجتماعی لوکالز برای انتشار محتواهای دیجیتال نوشت: امروز من دستوری برای متوقف کردن انتشار این قطعه تصویری بر اساس قانون حقوق دیجیتال و چند ساعت بعد پیامی در باره تعلیق حسابم در توئیتر دریافت کردم.

از آنجا که توییتر روشی برای از تعلیق درآوردن این حسابش معرفی نکرده، به معنی نهایی و همیشگی بودن این اقدام است. حساب دونکتام در توییتر در  ژوئیه گذشته نیز به مدت هشت روز به علت نشان دادن ترامپ همانند گاوچرانی که به جین آکستا خبرنگار سی ان ان حمله می کند، به مدت هشت روز تعلیق شد.

این در حالیست که محبوبیت همگانی ترامپ که برای پیروز شدن دوباره در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ (در ۱۳ آبان ماه سال جاری)، به شدت تلاش می کند، در روزهای گذشته به علت انتشار چند کتاب از دستیاران سابقش، در معرض تهدید جدی قرار گرفته است.

به گزارش تارنمای هیل، توییتر روز سه شنبه بر یکی از پیام‌های  ترامپ که در آن معترضان را تهدید کرده بود، به دلیل «رفتار اهانت‌آمیز» برچسب ترویج خشونت زد.

اعتراض‌ها علیه خشونت پلیس همچنان در بخش‌هایی از آمریکا ادامه دارد و در همین ارتباط، ترامپ به تهدید معترضان ادامه می‌دهد.

رییس جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر درگیری و چالش خود را با شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و فیسبوک نیز تشدید کرده است. او ماه گذشته (مه) یک فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن، برخی حمایت‌های قانونی و حقوقی از این شرکت‌ها، لغو می‌شود.

/ایرنا/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو