حساب کاربری ترامپ مسدود شد

مجازیست- سرویس پخش ویدئو شرکت آمازون به نام Twitch به تازگی حساب کاربری رئیس جمهور این کشور را مسدود کرده است. مدیران Twitch دلایل مسدودسازی حساب کاربری ترامپ را انتشار ویدئوهای تفرقه‌برانگیز و سوء استفاده از تعداد دنبال کنندگان برای بیان نظرات سیاسی عنوان کردند.

بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی معتقدند ترامپ و حامیان او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای تغییر نظر مردم نسبت به کاندیدای مورد نظر خود سوء استفاده کردند. یکی از این شبکه‌های اجتماعی که در آن ویدئوهای زیادی از ترامپ منتشر می‌شد، سرویس پخش ویدئو آمازون بود.

از جمله عواملی که سبب شده کاربران زیادی در سراسر دنیا نسبت به رفتارهای ظالمانه ترامپ اعتراض کنند اجرای سیاست‌های ضد مهاجرتی به خصوص در مورد مهاجران مکزیکی بود. حساب کاربری ترامپ در نرم‌افزار Twitch تبلیغات زیادی در این خصوص انجام داد و سبب شده کاربران زیادی در سراسر دنیا به مدیران آمازون اعتراض کنند.

رئیس جمهور آمریکا در طول چهار سال گذشته از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای پخش تفکرات تنفرآمیز خود استفاده کرده است. عملکرد ترامپ در فضای مجازی تا حدی بد بوده است که حتی رسانه‌‌ها و شبکه‌های اجتماعی آمریکایی که همواره در راستای منافع دولت این کشور گام برمی‌داشتند؛ تصمیم گرفتند سیاست‌‌های خود را تغییر دهند و مثل توئیتر و Twitch مواضع قاطعی را در برابر ترامپ در اتخاذ کنند.

پس از آن که شبکه اجتماعی Twitch حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کرد حامیان او گفتند: رئیس جهور آمریکا پیش از انتخاب شدن برای این سمت در نرم‌افزار Twitch حساب کاربری ایجاد کرده بود و حالا مسدودسازی این حساب کاربری می‌تواند موجب بیشتر شدن اختلاف بین سیاست‌مداران و رسانه‌ها شود.

/آنا/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.