مصوبات شورا باید تایید شود

مجازیستمجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه روز چهارشنبه ۱۸تیرماه، به منظور تحقق اهداف و عملیاتی شدن سیاست های کلی نظام مقرر کرد:

– پس از ابلاغ هر سیاست کلی مخاطب اصلی موظف است با همکاری سایر مخاطبان ذیربط، برنامه جامع تحقق آن سیاست، شامل اقدامات تقنینی و اجرایی لازم را حداکثر ظرف مدت ۶ ماه تهیه و اقدامات عملیاتی آن را آغاز نموده و همزمان یک نسخه از برنامه جامع تحقق را به هیات عالی نظارت ارسال نماید.

– مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایر مخاطبان سیاست های کلی موظفند در آیین نامه های داخلی و فرآیندهای تقنینی، خط مشی گذاری و اجرایی خود، ساز و کار اعمال سیاست های کلی را به عنوان اسناد بالادستی لازم الاجرا مدنظر قرار داده و درج نمایند.

– دبیرخانه مجمع با همکاری مستمر صداوسیما و دستگاه های فرهنگی و سایر رسانه ها برنامه ریزی لازم را جهت تبیین سیاست های کلی، اطلاع رسانی نظام مند و تبدیل سیاست ها به گفتمان عمومی انجام دهد.

– اعمال نظارت کارآمد بر حسن اجرای سیاست های کلی براساس شاخص های ارزیابی توسط هیات عالی نظارت در چارچوب آیین نامه نظارت که به تصویب مقام معظم رهبری می رسد صورت می پذیرد.

در ادامه این مصوبات، آمده است:

تبصره: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی جهت ارزیابی انطباق و عدم مغایرت با سیاست های کلی به هیات عالی نظارت ارسال گردد.

بر این اساس، مصوبات شورای عالی فضای مجازی باید پس از تصویب در هرجلسه به تایید هیات عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام برسد؛ این در حالی است که رییس و بسیاری از اعضای این شورا به صورت حقیقی یا حقوقی در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو