تاثیرات توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها بررسی می شود

مجازیست- مهرداد ترابیان مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی:
  • از آنجایی که برای توسعه در هر بخش، باید به نیازسنجی قبل و بعد و نیز بررسی تاثیر اجرای توسعه توجه داشت، طرح نیازسنجی توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها را نیز در ۲ مرحله قبل و بعد از توسعه، عملیاتی کرده ایم.
  • پس از توسعه نیز، موضوعات مورد انتظار و نتایج پیش بینی ها و نیز تبعات مثبت و منفی آن در نواحی مدنظر، در دست بررسی است.
  • ما نیز پس از توسعه شبکه ملی اطلاعات در بیش از ۹۰ درصد روستاها، پروژه آمایش را تعریف کرده و در حال اجرا داریم.
  • هدف از اجرای این طرح را بررسی تاثیر توسعه شبکه ملی اطلاعات در اقتصاد روستاها، تاثیر آن در مهاجرت معکوس، تاثیر منفی و یا مثبت آن در رفتار اجتماعی روستاییان، تاثیر شبکه ملی اطلاعات در اقتصاد خانواده، تاثیر مثبت آمورشی این شبکه، تحقق آموزش از راه دور در روستاها، توسعه صنعت کشاورزی و بررسی تاثیر حضور این شبکه در مکانیزه شدن کشاورزی روستاییان است.
  • موضوع تاثیر شبکه ملی اطلاعات را بر آموزش از راه دور روستاها به عنوان یکی از اهداف برنامه ششم توسعه، مورد بررسی قرار دادیم.
  • در مرحله قبل از توسعه، مطالعه موردی با چند کشور دنیا در این رابطه صورت گرفت و هم اکنون پس از توسعه ۹۰ درصد روستاها، برای آنکه ببینیم این طرح با اهداف مورد انتظار مطابقت داشته یا خیر، طرح آمایش را در روستاهای ۱۰ استان اجرایی می کنیم.
  • جامعه هدف ما در این آمایش، از تمامی اقلیت های روستایی شامل روستاهای برخوردار، کمتر برخوردار، مناطق محروم و دورافتاده با فرهنگ های متفاوت و در پهنای جغرافیایی مختلف است که پیش بینی می شود تا پایان امسال این پروژه تحقیقاتی به اتمام برسد.

/مهر/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو