قوانین جدید توییتر علیه نژادپرستی

مجازیست-توییتر در مسیر مبارزه با نژادپرستی برای اجرای قوانین سخت‌گیرانه در این شبکه اجتماعی به زودی توییت‌های کاربران را با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل می‌کند.

به تازگی تعدادی از کاربران توییتر اعلام کردند این شبکه اجتماعی در مورد پست‌هایی که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مرتبط می‌شود عدالت را رعایت نکرده و به نفع یکی از کاندیدها از ابزارهای برجسته‌سازی استفاده می‌کند. به عنوان مثال در تصویری که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جهوری آمریکا در کنار باراک اومابا رئیس جمهور سابق این کشور منتشر کرده چهره اوباما تیره و چهره آن کاربر برجسته‌تر شده بود. اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد توئیتر در جریان انتخابات آمریکا تاثیرات زیادی روی انتخاب مردم می‌گذارد.

مدیران توییتر این ادعاها را رد کرده و هرگونه اقدام برای مخدوش کردن چهره شخصیت‌های سیاسی را دروغ می‌دانند. این شبکه اجتماعی از هر ابزاری برای مبارزه با نژادپرستی استفاده می‌کند و اجازه نمی‌دهد تعدادی از کاربران به نژادهای مختلف توهین کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از کاربران با انتشار توئیت‌های تفرقه برانگیز مردم را به اعمال نژادپرستی تشویق می‌کنند.

توییتر برای مبارزه گسترده‌تر با نژادپرستی در حال طراحی الگوریتم‌های جدیدی است. این ویژگی به توییتر امکان می‌دهد که به صورت خودکار هرگونه توییت توهین کننده و تفرقه‌برانگیز را شناسایی کرده و ابتدا اخطاری برای کاربر منتشر کننده آن پست ارسال و در صورت عدم اصلاح محتوا به طور کلی پست مورد نظر را حذف می‌کند.

باوجود مطرح شدن چنین صحبت‌‌هایی از سوی سازندگان توییتر کاربران زیادی در سراسر دینا به عملکرد عادلانه این شبکه اجتماعی امید نداشته و تصور می‌کنند همانگونه که توئیتر حساب‌های کاربران گروه‌های ‌آزادی بخش اسلامی را مسدود می‌کند با سایر کاربران نیز رفتار سودجویانه خواهد داشت.

/آنا/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.