ادامه مبارزه آمریکا برای ممنوعیت تیک تاک و وی چت

مجازیستقضات آمریکایی در دو حکم جداگانه، شواهدی که نشان می دهد اطلاعات کاربران آمریکایی مورد دسترسی دولت چین قرار گرفته و امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته و باعث فرامین فوق العاده وزارت بازرگانی آمریکا و صدور ممنوعیت این اپلیکیشنها شده است را زیر سوال بردند.
قاضی کارل نیکولز، قاضی منطقه ای آمریکا که اواخر روز یکشنبه فرمانی را برای جلوگیری از اجرای ممنوعیت دانلود تیک تاک صادر کرد، شواهد دولت را زیر سوال برد و اعلام کرد دولت شواهد گسترده ای درباره این که چین به منزله یک تهدید امنیت ملی قابل توجه است، ارایه کرده است اما هیچ شواهد خاصی از تهدید ناشی از تیک تاک و همچنین موثر بودن ممنوعیت دانلود این اپلیکیشن برای مقابله با این تهدید ارایه نکرده است.
در قضیه اپلیکیشن پیام رسان چینی وی چت هم لورل بیلر، قاضی آمریکایی در کالیفرنیا نوشت که اگرچه دولت نشان داده که فعالیتهای چین نگرانیهای امنیت ملی قابل توجهی به وجود آورده اما شواهد چندانی از موثر بودن ممنوعیت وی چت برای همه کاربران آمریکایی به منظور رفع نگرانیهای مذکور ارایه نکرده است.
بیلر تاریخ ۱۵ اکتبر را برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر وزارت دادگستری در حکمی که وی صادر کرده است، تعیین کرد.
بر اساس گزارش رویترز، شرکت بایت دنس که مالک تیک تاک است و تنسنت هولدینگز که مالک وی چت است، جاسوسی از کاربران آمریکایی را تکذیب کرده اند.
/ ایسنا/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.