گوگل مپس میزان شلوغ بودن اماکن خاص را روی نقشه نشان می‌دهد

مجازیستدر شرایط همه گیری کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی، اطلاع یافتن از میزان تراکم جمعیت در برخی مکان‌ها از جمله رستوران‌ها و مراکز تجاری بسیار حائز اهمیت است. گوگل مپس بزودی میزان تراکم جمعیت را روی نقشه نشان می‌دهد.
با کمک قابلیت جدید گوگل مپس، کاربران به راحتی می‌توانند از میزان شلوغ بودن مکان‌های مختلف مطلع شوند. گوگل مپس در قابلیت جدید خود می‌تواند اطلاعاتی کاربردی همچون تعداد افراد حاضر در یک مکان خاص را نیز ارائه دهد. حتی از طریق این ویژگی می‌توان متوجه شد که در یک روز و ساعت خاص، وضعیت تراکم جمعیت در مکانی مشخص به چه صورت است.
گوگل در رویدادی به نام «Search On»، برخی از جدیدترین ویژگی‌های گوگل مپس که برای کاربران بسیار کاربردی خواهد بود و می‌توانند در شرایط کرونایی از این قابلیت‌ها به شکل خوبی استفاده کنند، معرفی کرد.
کاربران به زودی می‌توانند به صورت مستقیم روی نقشه از قابلیت جدید کمک گرفته و در شرایط کرونایی میزان از میزان تراکم جمعیت در مکان‌های مختلف اطلاع پیدا کنند. در دموی شبیه سازی شده این قابلیت، شلوغی بیش از حد برخی مکان‌‌ها را به خوبی نشان داده شده است.
گوگل مپس وضعیت مکان مشخص شده را کاربر اطلاع می‌دهد. مثلا به کاربر می‌گوید که آن مکان شلوغ‌تر از همیشه است یا اعلام می‌کند که تراکم جمعیت موقعیت مکانی مورد نظر کاربر، مثل همیشه است یا خیر. اگر صندلی در آن مکان وجود داشته باشد، گوگل مپس مشخص می‌کند که کسی روی صندلی نشسته است. در نتیجه کاربر متوجه می‌شود باید با رعایت فاصله اجتماعی، صندلی دیگری را برای نشستن انتخاب کند.
این قابلیت به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت تا بتوانند در شرایط همه‌گیری کرونا از آن به بهترین شکل استفاده کنند. باید ببینیم با توجه به همه گیری کرونا، کاربران چقدر از این قابلیت برای جلوگیری از حضور در مراکز شلوغ و پر جمعیت کمک می‌گیرند.
/دیجیاتو/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.