پوستر دومین جایزه سال «استیکر» رونمایی شد

مجازیستپوستر دومین دوره جایزه سال «استیکر» نخستین پویانمایی جهان سفالینه‌ای با نقش یک بز است که در پنج حرکت به سمت درختی می‌جهد و برگ‌های آن را می‌خورد. این جام سفالی که قدمت آن به هزاره سوم پیش از میلاد برمی‌گردد، در میان یافته‌های کوچک و بزرگ باستان‌شناسان در وسعت ۱۵۱ هکتاری «شهر سوخته» پیدا شده و نظر کارشناسان را بیش از سایر آثار مکشوفه به خود جلب کرده و به عنوان نخستین پویانمایی جهان مطرح شده است .

هنرمند نقاشی که جام سفالین را بوم نقاشی خود قرار داده، توانسته‌ است در پنج حرکت، بزی را طراحی کند که به سمت درخت حرکت و از برگ آن تغذیه می‌کند.

برخی معتقدند موارد منقوش بر این سفالینه بیانگر یک داستان زیبای باستانی ایرانی با نام «درخت آسوریک» است.

تحقیقات نشان داده که این نقش، قدیمی‌ترین ایده هنرمندان باستان برای ارائه تصویر متحرک و به تعبیر امروزی انیمیشن است.

دومین دوره جایزه سال «استیکر» با توجه به استقبال هنرمندان از دوره پیشین این رویداد، توسط شبکه اجتماعی تمام خدمات آیگپ با همکاری رسانه ای سایت روز رنگ و همراه اول، به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی برگزار خواهد شد.

آغاز این رویداد از مهرماه ۱۳۹۹ بوده و تا ۲۳دی‌ماه سال جاری، همزمان با روز جهانی استیکر که اختتامیه این مراسم برگزار می‌شود، ادامه خواهد داشت.

در این دوره کارگاه‌های آموزشی نیز در نظر گرفته شده است تا هنرمندان بتوانند با ساختار و نوع طراحی استیکرهای ثابت و متحرک آشنا شوند.

مهلت ارسال آثار در مرحله اول برای هر دو بخش در تاریخ  ۲۱ آذرماه ۹۹ بوده و کارگاه آموزشی آنلاین ۱۵ آبان ماه جاری برگزار می شود.

۲۴ آذرماه موعد انتخاب آثار مرحله اول است و اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه ۲۵ آذرماه اعلام می شود.

مهلت ارسال آثار در مرحله دوم ۱۵ دی ماه سال جاری بوده و داوری نهایی نیز ۲۰ دی ماه انجام می شود و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز ۲۳ دی ماه ۱۳۹۹ هم‌زمان با روز جهانی استیکر است.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به نشانی ایمیلStickerprize@igap.net ارسال کنند.

/عصر آی.سی.تی/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.