آشنایی با ترفندهای کاربردی اینستاگرام

مجازیستاپلیکیشن اینستاگرام با توجه به هدف‌های مختلف مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. برخی به خاطر کسب و کار اینترنتی و بعضی دیگر کارشناسی دیجیتال مارکت انجام می‌دهند و بعضی از افراد اتفاقات روزمره خود را در اینستاگرام به ثبت می‌رسانند.

این که چه استفاده‌ای از اینستاگرام می‌شود مهم نبوده و چیزی که با اهمیت است یادگیری ترفند‌های و نکات اینستاگرامی است که هر فرد به راحتی می‌تواند از آن استفاده نماید. در ادامه به چند مورد از ترفند‌های اینستاگرام اشاره می‌کنیم.

مشاهده پست‌هایی که لایک کرده ایم
یکی از ترفند‌های اینستاگرام مشاهده و دسترسی به ۳۰۰ پست آخری است که آن‌ها را لایک نموده اید. برای بکار بردن این ترفنددر ابتدا به پروفایل خود در اینستاگرام رفته و بعد بر روی گزینه سه نقطه کلیک نمایید و بعد از اینکه وارد منوی آپشن‌ها Options شدید گزینه Posts Youve Liked را انتخاب کرده و از این طریق می‌توانید ۳۰۰ پست آخری که لایک کرده اید را ببینید. توجه داشته باشید این قابلیت فقط بر روی موبایل کار کرده و از طریق دسکتاپ قابل اجرا نیست.

پاک نمودن تاریخچه جستجوی اینستاگرام
همیشه پیج‌ها و یا افرادی و یا هشتگ‌هایی که در اینستا جستجو می‌شود به طور خودکار در آن ذخیره می‌گردد؛ و در مراجعات بعدی لیست‌های جستجوی قبلی دیده می‌شوند. تاریخچه این جستجو‌ها به آسانی قابل پاک شدن است برای انجام اینکار باید در ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید. با کلیک کردن گزینه سه نقطه یا تنظیمات به قسمت Options وارد شوید بعد از این قسمت گزینه Clear Search History را انتخاب نمایید تا عملیات مورد نظر انجام شود. با انجام این روش جستجو‌های تکراری شما پاک خواهد شد، ولی اگر مجددا بر روی نوار جست و جو کلیک نمایید جستجو‌ها و هشتگ‌ها به عنوان اولین پیشنهادات دیده خواهند شد.

عملکرد‌های اینستاگرام

حال برای اینکه کلا از شر این پیشنهادات خلاص شوید بر روی ذره بین کلیک نموده و وارد قسمت جست و جو شوید. در قسمت نوار جست و جو بر روی Search کلیک کرده با این کار بازدید‌ها و جستجو‌های شما دیده خواهند شد و شما می‌توانید بر روی آن‌هایی را که دیگر نمی‌خواهید ببینید کلیک کرده و گزینه Hide را انتخاب کرده تا این پیشنهاد به طور دائم حذف شود.

کلکسیونی از فیلتر‌های مورد علاقه در اینستاگرام
یکی از ترفند‌های اینستاگرام داشتن کلکسیونی از فیلتر‌های مورد علاقه است. در اینستاگرام فیلتر‌هایی برای ویرایش عکس وجود دارد که برخی از آن‌ها برای ما جذاب‌تر از بقیه هستند. می‌توان در اینستا فیلتر‌های مورد علاقه را در اول لیست قرار داد تا بهتر و سریع‌تر به آن دسترسی پیدا کرد. همچنین باقی فیلتر‌های اضافه را حذف نمود. برای اینکار در ابتدا در زمان پست ویدئو و یا عکس وارد قسمت فیلتر‌ها شوید.

در قسمت آخر لیست فیلتر‌ها گزینه Manage را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه سه خط موازی که در سمت چپ فیلتر‌ها قرار گرفته تزتیب قرار گرفتن فیلتر‌ها را عوض کنید. همچنین در سمت راست هر فیلتر گزینه‌ای قرار دارد که با علامت گذاری آن می‌توان فیلتر‌های مورد علاقه را به لیست اضافه کرد و یا با برداشتن علامت فیلتر مورد نظر را از لیست اصلی حذف کرد. البته این فیلتر‌ها کاملا حذف نشده و در صورت نیاز مجددا می‌توان آن‌ها را به لیست اضافه کرد. در نهایت با انتخاب گزینه Done تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید.

اطلاع از ارسال پست کاربران مورد علاقه
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام اطلاع از پست کاربران مورد علاقه است. برای اینکه اطمینان داشته باشید که هیچ یک از پست‌های کاربر مورد علاقه خود را از دست نمی‌دهید باید به ترتیب زیر عمل کنید:در ابتدا به پروفایل شخص مورد نظر خود بروید بعد گزینه سه نقطه در سمت راست قسمت بالا انتخاب نمایید. در ادامه مورد Turn on Post Notifications را انتخاب نموده تا در صورت اینکه شخص مورد نظر پستی را به اشتراک گذاشت به شما اطلاع داده شود. حال اگر دیگر نخواستید اطلاعیه‌ای برای شما صادر شود مراحل را مجددا تکرار کرده و اینبار گزینه Turn off Post Notifications را انتخاب نمایید.دیدن فعالیت اشخاصی که دنبال می‌نمایید
از دیگر ترفند‌های اینستاگرام دیدن فعالیت کاربرانی است که دنبال می‌کنید. اگر می‌خواهید بدانید کاربرانی که دنبال می‌کنید چه کار‌هایی در اینستاگرام می‌کنند مراحل زیر را انجام دهید.

در صفحه اصلی حساب کاربری خود روی شکل قلب کلیک کنید. حال از قسمت بالای صفحه Following را انتخاب نموده و فعالیت بقیه را ببینید.

استفاده از چند حساب کاربری به صورت همزمان
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام داشتن همزمان چند حساب کاربری است. هر شخص بنا به دلایلی ممکن است نیاز به بیش از یک حساب کاربری داشته باشد. حال اگر از جابه جا شدن بین حساب‌ها و خارج و وارد شدن به آن‌ها کلافه شده اید اینستاگرام ترفندی در اختیارتان قرار می‌دهد که با استفاده از آن می‌توان چندین حساب کاربری با هم داشت و نیاز به خارج شدن و ورود به حساب دیگر نیست. برای بکار گیری این ترفند به روش زیر عمل می‌کنیم:

در ابتدا روی گزینه شخص در قسمت پایین صفحه اصلی کلیک کرده و به پروفایل خود وارد بشوید. بعد بر روی سه نقطه کلیک کرده و به Options بروید. در این قسمت در انتهای صفحه گزینه Add Account را انتخاب نمایید. در این قسمت نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری دوم خود را وارد نمایید. با ورود به حساب جدید عکس پروفایل خود را در گوشه سمت چپ خواهید دید. حال با کلیک بر روی آن و کمی صبر به حساب قبلی خود بر می‌گردید. برای اینکه حساب دیگری اضافه کنید مراحل گفته شده را مجددا تکرار کنید.

اشتراک مطالب اینستاگرام در پینترست
شبکه اجتماعی پینترست هم مثل اینستاگرام محبوب است. ولی اینستاگرام از پینترست در جهت اشتراک گذاری مطالب پشتیبانی نمی‌کند. ولی با بکار گیری ترفند‌های زیر می‌توان این عمل را انجام داد.

در ابتدا پستی را که می‌خواهد اشتراک گذاری نمایید انتخاب کنید بعد روی گزینه سه نقطه در بالای پست کلیک نمایید بعد گزینه Copy Share URL را انتخاب کرده تا مطلب در کلیپ بورد شما ذخیره گردد. حال پینترست را باز نموده و با زدن بر روی آدمک وارد پروفایل خود بشوید بعد آیکون بعلاوه در قسمت سمت راست بالا را انتخاب نمایید تا یک پین جدید بوجود آورید. بعد منوی Add a board or Pin ظاهر می‌شود حال بر روی گزینه Copied link کلیک نمایید. به این صورت پینترست به طور خودکار مطالبی که در کلیپ بورد کپی کرده اید باز می‌کند. حال می‌توانید عکس مد نظر خود را که پین نموده اید انتخاب کرده و مثل یک پست عادی اشتراک گذاری کنید.

عمل پاک کردن کامنت در اینستاگرام
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام این است که می‌توان کامنت‌های خود و یا دیگران را که در زیر پست‌های شما گذاشته شده را پاک کرد. برای انجام اینکار به روش زیر عمل می‌کنیم:

در ابتدا روی آیکون کامنت مورد نظر زیر عکس کلیک کرده و بعد کامنتی را که در نظر دارید پاک شود به قسمت سمت چپ صفحه بکشید در این حال گزینه پاک کردن به شکل سطل زباله و گزینه پاسخ به کامنت به شکل فلش دیده می‌شود. برای پاک کردن بر روی سطل آشغال کلیک کرده و کامنت را دوباره به سمت چپ بکشید تا حذف شود. اگر می‌خواهید کامنت‌های دیگران را نیز پاک کنید به همین روش عمل نمایید.

فیلتر کامنت‌ها طبق کلید واژه‌ها
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام فیلتر کردن کامنت‌ها است. ممکن است هر فردی در راستای کاری که انجام می‌دهد مخالفانی داشته باشد و کامنت‌های غیر مرتبط و ناپسندی دریافت نماید. حال اگر می‌خواهید کامنت‌های نامرتبط و ناپسند را دریافت نکنید می‌توانید از فیلتر‌هایی برای اینکار استفاده نمایید حتی می‌توانید کاری کنید که ارسال کامنت در پست‌های شما غیر فعال شود. برای انجام اینکار به روش زیر عمل می‌کنیم:

در ابتدا وارد پروفایل خود شوید. روی گزینه سه نقطه کلیک کرده و وارد آپشن‌ها شوید. گزینه Comments را از آپشن انتخاب نمایید. حال گزینه Hide Inappropriate Comments را فعال نمایید. با انجام اینکار کامنت‌هایی که حاوی کلمات نامناسب باشند به طور خودکار حذف خواهند شد. همچنین می‌توانید کلمات بیشتری را در قسمت Custom Keywords وارد نمایید.

غیر فعال کردن کامنت در اینستاگرام
از دیگر ترفند‌های اینستاگرام غیر فعال کردن کامنت در اینستاگرام است. برای انجام این ترفند در ابتدا پستی را در اینستاگرام اشتراک گذاری کنید. در حال اشتراک گذاری وقتی که به گزینه‌های اضافه کردن کپشن و لوکیشن رفتید بر روی قسمت تنظیمات پیشرفته Advanced Setting کلیک کرده و Turn off Commenting را انتخاب کنید. این گزینه را هر زمان که بخواهید می‌توانید فعال یا غیر فعال کنید.

امکان ذخیره پست در پروفایل اینستاگرام
یکی از ترفند‌های اینستاگرام امکان ذخیره پست در پروفایل اینستاگرام است. برای ذخیره پست‌های مورد علاقه خود در اینستاگرام شاید اولین راه حل گرفتن اسکرین شات باشد. اما اینستاگرام ترفندی برای انجام اینکار در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید پست‌های مورد علاقه خود را بصورت یکجا در دسترس داشته باشید. برای اینکار به روش زیر عمل کنید:

در ابتدا پستی که می‌خواهید ذخیره نمایید را انتخاب نمایید. روی آیکون بوکمارک در سمت راست پایین تصویر کلیک کنید. به همین راحتی پست مورد نظر ذخیره می‌شود. حال برای دیدن پست‌های ذخیره شده به پروفایل خود رفته و به آیکون بوکمارک مراجعه نمایید و عکس‌های ذخیره شده را ببینید.

بزرگ نمایی برای مشاهده جزئیات
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام مشاهده جزئیات تصاویر است. برای استفاده کردن از این ترفند اینستاگرام به روش زیر عمل کنید:

پستی را که می‌خواهید جزئیات بیشتری از آن را ببینید انتخاب کرده و دو انگشت خود را بر روی عکس قرار داده و به بیرون بکشید با اینکار می‌توانید از جزئیات عکس دیدن کنید.

مخفی کردن عکس‌هایی که در آن تگ شده اید
ممکن است از طریق دوستان و یا صفحات تجاری بر روی عکس‌هایی تگ شوید، ولی تمایلی به آن نداشته باشید به کمک این ترفند‌های اینستاگرام می‌توان تگ خود را از روی پست حذف کنید.

در ابتدا روی گزینه آدمک کلیک کرده و به پروفایل خود بروید. حال روی آدمک درون کادر زیر بیوگرافی کلیک کنید. بعد تصویر مد نظر خود را باز کرده و روی گزینه سه نقطه گوشه سمت راست بالای پست کلیک نموده و تصاویری که می‌خواهید در پروفایلتان دیده نشود را انتخاب کرده و گزینه Hide Photos را انتخاب نمایید.

پنهان کردن استوری از افراد خاص
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام پنهان کردن استوری است. ممکن است بخواهید استوری خود را از افراد خاصی پنهان نمایید برای این منظور به روش زیر عمل می‌کنیم:

ابتدا وارد پروفایل خود شده و گزینه آپشن را انتخاب نمایید بعد در آپشن وارد Story Settings شده و بعد Hide My Story From را انتخاب کرده بعد اشخاصی که نمی‌خواهید استوریتان را ببینند در این لیست وارد کرده و Done را انتخاب نمایید.

ارسال عکس یکبار مصرف
در اینستاگرام می‌توان برای دیگران عکس یا ویدئو یکبار مصرف ارسال کرد. یعنی عکس یا ویدئو بعد از دیده شدن پاک می‌شود. برای انجام این ترفند‌های اینستاگرام بر روی هواپیمای کاغذی در Homepage کلیک کرده و وارد قسمت پیام‌ها شوید. بعد بر روی دوربین پایین صفحه کلیک نموده و عکس بگیرید بعد با زدن گزینه next در قسمت پایین سمت چپ کلیک کرده و شخص مد نظر را انتخاب نمایید بعد با انتخاب گزینه send عکس ارسال می‌شود. همچنین با انتخاب new group می‌توان پیام را به صورت گروهی ارسال کرد.

اضافه کردن لینک در بیوگرافی
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام اضافه کردن لینک در بیوگرافی است. لینک مورد نظر را می‌توان در قالب URL در بیوگرافی قرار داد. برای انجام اینکار به روش زیر عمل می‌کنیم:

با زدن روی آدمک به پروفایل خود رفته و بعد Edit Profile را انتخاب نمایید. بعد لینک مورد نظر را که می‌خواهید اشتراک گذاری نمایید وارد کرده و در نهایت گزینه Done را بزنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره گردد.

نوشتن بیوگرافی در چند خط مجزا
همانطور که می‌دانیم در اینستاگرام برای نوشتن بیوگرافی محدودیت وجود دارد. ولی با بکار بستن ترفند‌های زیر در اینستاگرام می‌توانید به هر اندازه که می‌خواهید بیوگرافی داشته باشید.

در آغاز برنامه Note را باز نمایید. متن خود را به هر اندازه که می‌خواهید در بیوگرافی نمایش داده شود یادداشت نمایید. متن نوشته شده را کپی کرده بعد اینستاگرام را باز نمایید و به پروفایل خود بروید. در پروفایل روی گزینه Edit Profile کلیک کرده و متن کپی شده را در بیوگرافی پیس نمایید؛ و در آخر گزینه Done را بزنید.

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام
یکی دیگر از ترفند‌های اینستاگرام خصوصی نگه داشتن اکانت اینستاگرام است. با این کار فقط افراد خاصی که شما می‌خواهید می‌توانند به اکانت شما دسترسی داشته باشند. برای انجام اینکار وارد پروفایل خود شده و به گزینه تنظیمات بروید بعد گزینه Private Account را فعال کنید.

/خبرگزاری صدا و سیما/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همراه من و اوانو